דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 28 בפברואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תכנית ההעשרה לתלמידי מטה יהודה – ללא הסעות

                                                  

המועצה האזורית מטה יהודה יזמה תכנית העשרה ייחודית לתלמידים לצמצום פערים, שנוצרו בתקופת הקורונה. התכנית תתקיים בבתי הספר מיד לאחר שעות הלימודים למשך שעתיים אקדמאיות בעלות סמלית אך ללא השתתפות בהסעות.

בהמשך ליציאה מהסגר השלישי השבוע והחזרה המדורגת לשגרה, יזם ראש המועצה, ניב ויזל, תכנית העשרה ייחודית ומקיפה לתלמידי המועצה בשיתוף מינהל החינוך. מטרת התכנית היא להתמודד בצורה יעילה ורחבה עם הפערים שנוצרו בעקבות הניתוק הממושך שחוו התלמידים ולהקל על השתלבותם המהירה במתכונת הלימודים הרגילה.

התכנית תתרכז בעיקר במתן מענה לתלמידי כיתות ה'-י', שחוו במהלך הסגר את הריחוק המשמעותי ביותר מבתי הספר. עם זאת, המטרה היא לנסות ולתת מענה גם לתלמידים בכיתות נמוכות יותר א'-ד' ולכיתות י"א-י"ב (לפי הצורך).

התכנית תופעל על ידי סטודנטים בשיתוף מרכז הצעירים, עוזרי הוראה ומורים בבתי הספר ותוצע במגוון רחב של נושאים תוך הקפדה על מפגשים פרטניים או בקבוצות של עד חמישה תלמידים. התכנית תתקיים בבתי הספר מיד בסיום שעות הלימודים למשך שעתיים אקדמאיות (שעה וחצי), כאשר עלות התכנית לשעתיים אלו 30 שקל למפגש בלבד.

במועצה הדגישו כי התנאים להעסקת מורים, מדריכים וסטודנטים הם הצגת אישור החלמה/אישור חיסון ובדיקת קורונה פעמיים בשבוע. הצוותים ילמדו יומיים בשבוע (ב'+ה') בכפוף להצגת אישור שעברו חיסון שני או שקבלו לפני כל שיעור בדיקה שלילית לקורונה 24 שעות לפני השיעור מדי שבוע.

ראש מינהל החינוך, ניב בר גיא, אמר השבוע: "התכנית תופעל בבתי הספר בימים א', ה' ולא תכלול הסעות. אנו מקווים כי רישום התלמידים יאפשר בניית תכנית משמעותית בחודשים הבאים ותעניק לתלמידי ותלמידות מטה יהודה מענה ראוי לאתגרים איתם כולנו מתמודדים בשנה האחרונה".

ראש המועצה, ניב ויזל: "חינוך ילדינו בשגרה ובעת מורכבת זו – נמצא תמיד בראש סדר העדיפויות של המועצה. לכן, לאור האתגרים החינוכיים וההשלכות הלימודיות, החברתיות והרגשיות שנוצרו בשל הקורונה והלמידה מרחוק, החלטנו להעמיד לרשות תלמידינו את מיטב הכלים בדמות תכנית העשרה להתפתחות אישית -לימודית וחברתית לצמצום הפערים שנוצרו".

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?