דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 06 בדצמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תכנית המתאר של מטה יהודה הזדמנות פז לבנייה פרטית ועסקית

“נמשיך ונקדם צמיחה של המועצה תוך שמירה על ערכה הטופוגרפי ההיסטורי". כרמים במטה יהודה

המועצה האזורית מטה יהודה תומכת בתושבי המועצה המעוניינים להרחיב את היקף הבינוי בנחלות החקלאיות, להקים עסקים תיירותיים ומבנים חקלאיים שונים, כך אומרים בוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

אחד הנושאים המעסיקים את תושבי המועצה הוא האפשרות של דור ההמשך לבנות את בתיהם בתחום נחלת ההורים. תכנית המתאר החדשה, שאושרה לפני כשנה לאחר מאמצים רבים, מאפשרת הוספת יחידת דיור שלישית בנחלה החקלאית ובנוסף, הקמת מבנה "דיורית" בגודל של 50 מ"ר.

תכנית המתאר המהפכנית של מטה יהודה עשתה היסטוריה כאשר אושרה לפני כשנה והפכה לתכנית המתאר הראשונה בארץ שאושרה למועצה האזורית. התכנית מקיפה את כל תחומי החיים ביישובים הכפריים ומטפלת בנושאים משמעותיים ובהם קידום ענפי התיירות הכפרית והחקלאות, המהווים מנועים כלכליים מרכזיים המפרנסים רבים מהתושבים במועצה.

תכנית המתאר החדשה מאפשרת הוספת יחידות דיור במושבים, פיתוח מיזמי תיירות כפריים ובניית מבנים חקלאיים וכל זאת בהליך רישוי מזורז הכולל הוצאת היתר בנייה בלבד ללא צורך בתכנית מפורטת נוספת. הקלה משמעותית זו נועדה לתמוך בהגדלה משמעותית של מספר יחידות הדיור במועצה ושל המיזמים החקלאיים והתיירותיים.

לצד תכנית המתאר הכוללנית, אושרו להפקדה מספר תכניות מתאר חשובות נוספות. אחת מהן היא תכנית מתאר לכפרים עין נקובא ועין ראפה, אשר עם אישורה הסופי במהלך השנה הקרובה, יזכו שני היישובים בתקציבי פיתוח משמעותיים מהמדינה לקידום ופיתוח תשתיות ומבני ציבור. התכנית ממומנת מתקציב ראשון מסוגו שאישרה המדינה, שנועד לקדם תכנון בקרקע פרטית במגזרי המיעוטים.

מהנדסת המועצה האדריכלית מיכל נאור ורניק: "אני גאה לקחת חלק בתהליכים החשובים שמתרחשים במועצה ושמחה לראות שמאמצינו לקידום ופיתוח המועצה תוך שימור שטחיה הירוקים נושאים פרי. בהמשך השנה נחנוך עוד פרויקטים חשובים באזור ואני מודה לראש המועצה על התמיכה והאמון לכל אורך הדרך".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "המועצה נמצאת במאבק תמידי של שמירה על שטחיה ולצד זאת הצלחנו להביא לאישור את תכנית המתאר. אנו נמשיך ונקדם צמיחה של המועצה תוך שמירה על ערכה הטופוגרפי ההיסטורי".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?