דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 10 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עובדים מהבית: מדריכי המוגנות ממשיכים לתמוך בבני הנוער

עובדי "הרשות לביטחון קהילתי" במועצה האזורית מטה יהודה, מתמקדים בשבועיים האחרונים בשמירת קשר עם תלמידים ובני נוער שמתקשים עם המערך המקוון, ובסיוע לתושבים ביישובים הערביים הנמצאים בבידוד או זקוקים למזון ותרופות. כחלק מהסיוע לחברה הערבית נעשה מאמץ לשמור על הביטחון האישי בכפרים ועל הנחיות משרד הבריאות, וזאת בסיוע משטרת תחנת הראל.

סנאד עוודאללה (25, נשוי עם ילדה) הוא מדריך מוגנות במרחב הציבורי ורכז הביטחון של הכפר עין נקובא: "במהלך השבוע טיפלנו וסייענו לאגף הרווחה בחלוקת מזון לקשישים וכאלו שנמצאים בבידוד. אנו מטפלים באירועי ביטחון שונים ומזעיקים את כוחות המשטרה ומד"א במקרה הצורך. אנו מפזרים התקהלויות של בני נוער, והקמנו מערך מתנדבים הכולל חובשים, נהגים חשמלאים, ואנשי ביטחון שערוכים לסייע בכל תרחיש".

בשבוע שעבר הורה משרד הפנים לרשויות להיערך לעבודה במתכונת מצומצמת, ומדריכי המוגנות נאלצו לצאת לחל"ת. למרות זאת, ממשיכים מדריכי המוגנות לשמור על קשר צמוד עם תלמידים רבים ולתמוך בשמירה על שיגרה בריאה, גלישה בטוחה ברשת עם דגש "לא לעמוד מהצד ולדווח למבוגר על התרחשות אלימה ברשת".

אוראל יצחק, מדריך המוגנות של ביה"ס היסודי 'השחר' במושב טל שחר: "כמו שבשגרה אנחנו מהווים חלק בלתי נפרד מהסיוע למערך האקלים הבית ספרי, כך גם בחירום אנו מחויבים לתלמידים שסומכים עלינו וצריכים אותנו – גם אם הם ואנחנו נמצאים בבית והקשר מתנהל מרחוק".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?