דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 06 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

20 שנה לפסטיבל אוכל כפרי

חגיגה של אירוח אתני ואותנטי ומאכלי עדות בבתים, עשרות בשלנים ובשלניות יכניסו את המבקרים לביתם ולחצרם – להכיר דרך הצלחת בלילות הקיץ הנעימים

פסטיבל האוכל הכפרי במטה יהודה מתקיים השנה בפעם ה-20 במתכונת שונה ומותאמת לתקופה. הפסטיבל, אשר מתקיים מסורתית בחודש מרץ, יתקיים השנה בחודש אוגוסט, בשעות הערב והלילה, במזג האוויר הקריר והנעים של הרי יהודה ובמקומות אשר עומדים בתנאי התו הסגול.

פסטיבל האוכל החל את דרכו בשנת 2000 עם מספר קטן של בשלניות ותיקות שפתחו את בתיהן וסיריהן בפני המבקרים, ומאז צמח והתפתח בכל שנה שחלפה. השנה ישתתפו בפסטיבל עשרות בשלנים ובשלניות, חקלאים ויצרנים, מבוגרים וצעירים, ממוצא מרוקאי, כורדי, הודי וערבי, כאלה שבילו את כל חייהם במטה יהודה, וילדים שעזבו למקומות אחרים עד שחזרו לאחר שהבינו שאין כמו בבית, והצטרפו במהלך השנים לחגיגה.

הכנת אוכל קוצ'יני אצל ריקי יוסף, מושב תעוז (צילום: אלדד מאסטרו)

"לפני למעלה מעשרים שנה, חלמנו סביב שולחן בעמותת התיירות יואב-יהודה, לייסד אירוע תיירותי מכונן שייהפך למסורת", מספרת מפיקת הפסטיבל, אפרת אליאסף גורפינקל מקיבוץ הראל, “כיום, בעשרות יישובים שהם ליבת המועצה שלנו, מתחולל כל שנה נס שמחייה פרנסה ונשמה. נס שמניעים אותו ידע, תשוקה ורצון להגיע אל אנשים ועשרות האלפים שפקדו במשך השנים את הפסטיבל, הם הוכחה להצלחה".

אליאסף גאה בתרומה של הפסטיבל לתנועת ה"סלואו-פוד" בישראל ולהעצמה של נשים האזור מטה יהודה. “החזרנו שיטות קדומות של בישול, יישון ועישון לקדמת הבימה הקולינארית והגדרנו מחדש את עוצמתה של האישה כמפרנסת ועצמאית".

לצד הבשלניות הוותיקות, המהוות חלק בלתי נפרד מראשית דרכו של הפסטיבל, ומציעות שפע של מטעמים מהמטבח המסורתי הכורדי, המרוקאי, התימני ועוד, משתתפים השנה בשלנים ובשלניות רבים, המציעים מטבח רענן, מקורי, מפתיע ומעניין, היונק ממקורות מסורתיים וחדשניים כאחד, ומבוסס על מגוון הצומח המקומי.

כך, לצד המטעמים הכורדיים של אסנת משה מעגור ולילי עזיז מזכריה, ונפלאות המטבח המרוקאי של לאה חזן מצור הדסה ועליה גבאי ממושב גפן, והתבשילים הקוצ'יניים של טובה סימון ממושב מחסיה, ניתן יהיה ליהנות מהמטבח הטבעוני המרתק של נורה ממושב מטע, התבשילים של אורה קדם ממתחם האמנות של להקת ורטיגו בקיבוץ נתיב הל"ה, המנות מהמטבח הקוצ'יני המסורתי עם הפרשנות של ריקי יוסף ממושב תעוז, ולקנח בחוויית קפה איכותי באגרוקפה שבמרכז המסחרי בשריגים.

מנות טבעוניות של נורה – מטבח מקומי, מושב מטע

חוויות קולינריות נוספות הם הפינצ'וס הים תיכוניים של השף אסף רון מעמינדב, אורן שמואלי יציע לחמי בוטיק מופלאים הישר מהמאפייה שלו הנמצאת בחצר הבית בשריגים-ליאון, סיוון בלכר תערוך בביתה שבקיבוץ נחשון סדנאות גלגול ומילוי של כל סוגי הירקות לצד ארוחה ביתית המושפעת מנדודיה בעולם, שונטל שרביט דרמון מגבעת ישעיהו תגיש ארוחת טאג'ין באותו אופן בו מגישים במשפחתה כבר דורות רבים, מוסא ויסמין מהיישוב עין-ראפה ישתפו בסיפור חייהם המופלא לצד אוכל מופלא לא פחות, ועוד המון.

בימי רביעי וחמישי של 3 שבועות הפסטיבל, יצאו "סיורים בין הסירים" – סיורים קולינריים מודרכים לעת שקיעה שיתנו למשתתפים הזדמנות ליהנות מטעימות מהנות של הקולינריה במטה יהודה, להיפגש עם יוצרים בפסטיבל ולבקר בישובים שונים בהם יכירו מסורות בישול שונות, וחדשנות קולינרית. מחיר-160 שקל לאדם, כולל הסעה, הדרכה וטעימות. בהרשמה מראש.

במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו גם שלל אירועים מיוחדים, בהם גם לכבוד ט"ו באב.

הפסטיבל יתקיים בתאריכים 5-22 באוגוסט, במהלך 3 שבועות, ברובו בערבי רביעי וחמישי. פרטים: 8108* ובדף ה- הלב הירוק תיירות מטה יהודה


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?