דלג לתוכן העמוד
יום שני, 23 בנובמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

750 אלף שקל לפעילות נוער משולבת ביישובים

המועצה האזורית מטה יהודה תשקיע 750 אלף שקל בתכנית מיוחדת שזכתה לכינוי "מושלב" ובמרכזה טיפול ממוקד בבני הנוער ביישובי המועצה, הכולל בתוכו תגבור לימודים ופעילות מחוץ לשעות הלימודים. התקציב מיועד לפעילות שתתקיים ביישובים בחודשיים נובמבר-דצמבר.

ראש המועצה, ניב ויזל, הציג את התכנית בישיבת המליאה שהתקיימה השבוע והסביר: “בני הנוער משתגעים וכמות האלימות גדלה. בשיחות עם הנהגות היישובים עלו המון בעיות: יש בעיות עם המשטרה, בעיות עם סמים, שוטטות בלילות. יש יישובים שפשוט צריכים מישהו בשכר שיטפל בבני הנוער. בחודשיים הקרובים אנו יוצאים עם פרויקט ענק של חיבור בין החינוך הפורמלי לחינוך הבלתי בלתי פורמלי...אישרתי תקציב לכל יישוב את מה שמתאים לו...להערכתי לא נחזור ללימודים רגילים בחודשיים הקרובים".

מי שמרכזת את הפרויקט זו מנהלת מחלקת הנוער, שרון כץ. "בנינו תכנית לתת מענה לבני הנוער שלא נפגשים ונמצאים בבית", אמרה כץ לחברי המליאה, "המטרה להשתמש בכוח של הקהילות ושל היישובים ולהתאים זאת לכל יישוב. לתת מענה מהבוקר עד הליל לפי שכבות גיל ולפי יכולות, ולפעמים רק נוכחות של עוד זוג עיניים שרואה את בני הנוער. התקציב ישמש להקמת רשתות ווי פי, סדנאות שונות, לאפשר למידה ולסייע למי שלומד בבית, הן טכנית והן לימודית".

מפגש מחצלות במטה יהודה

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?