דלג לתוכן העמוד
יום שני, 13 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"מיצוי זכויות" לניצולי שואה המתגוררים באזור מטה יהודה

אילוסטרציה

המועצה האזורית מטה יהודה הצטרפה השנה לפרויקט "מיצוי זכויות ניצולי שואה" שמפעילה הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר. מטרת הפרויקט היא לאתר תושבים שאינם מוכרים ברשות לזכויות ניצולי השואה ולתת להם ייעוץ וסיוע מקצוע במיצוי זכויותיהם.

בישראל חיים כיום למעלה מ-200,000 ניצולי שואה. רבים מהם אינם מוכרים לרשויות המדינה או לקרנות הסיוע ואינם מודעים לזכויות ולהטבות המגיעות להם על פי חוק, ואשר מימושן יכול לשנות את חייהם. פרויקט "מיצוי זכויות ניצולי שואה" שמפעילה הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר, אליו הצטרפה השנה המועצה האזורית מטה יהודה, הינו פרויקט בסדר גודל לאומי אשר פועל מזה 4 שנים בקרב למעלה מ-70 רשויות מקומיות ברחבי המדינה – במטרה לסייע לניצולי השואה לקבל את מה שמגיע להם.

איתור ניצולי השואה ייעשה באמצעות סטודנטים שנמצאו מתאימים לתפקידים. אלו יתקשרו ויתאמו ביקורי בית אצל ניצולי השואה תושבי המועצה, יתנו להם מידע על הזכיות המגיעות להם על פי חוק, ויבדקו האם הם עומדים בקריטריונים לקצבה או מענק חודשי לפי שנת לידה או עלייה, הגדלת אחוזי נכות, תוספת הכנסה ועוד. הסטונדטים יסייעו בפועל בתביעת הזכויות מהרשויות הרלוונטיות וילוו את הניצולים מתחילת התהליך ועד סופו באופן אישי וצמוד. הסטודנטים אשר ישתתפו בפרויקט יקבלו מלגת לימודים מטעם התאחדות הסטודנטים.

דפנה בירן אשתר, מנהלת אגף הרווחה במועצה האזורית מטה יהודה, מסרה: "אנו מקווים כי באמצעות הפרויקט נגיע לכל ניצולי השואה במועצה, ונסייע להם למצות את מירב הזכויות המגיעות להם. צריך לזכור כי ניצולי השואה כבר בני שמונים ואף יותר – הם אינם מודעים לשינויים שנעשו בתחום הזכויות, וזקוקים לסיוע בהגשת הבקשות השונות, שקבלתן יכולה לשפר את מצבם הכלכלי באופן משמעותי וקבוע".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?