דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 24 בנובמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מרכז המועצות האזוריות מציג: התו הירוק לתיירות

"מרחבים פתוחים ללא התקהלויות". מתחם התיירות נתיבל'ה בקיבוץ נתיב הל"ה

במרכז המועצות האזוריות מקדמים את פתיחתם של אתרי התיירות הכפרית, תוך הקפדה על כללי משרד הבריאות: שמירה על מרחק, עמדות אלכוג'ל ועוד. בשבוע שעבר הגיש יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג', את עיקרי ה"תו הירוק" לראש הממשלה, שר התיירות, ראש המל"ל, שר הבריאות ושרים נוספים. התו הירוק הוא התחייבות שניסחו במרכז המועצות, המבטיח שאתרי התיירות למיניהם יפעלו לפי הנחיות הממשלה. יש להדגיש כי אישור הפעלת האתר לפי "התו הירוק" דורש את אישור הממשלה, שעדיין לא התקבל.

"סיכון בריאותי יש גם בהישארות ארוכה מידי בקופסת הלחץ הביתית", אומרת מנהלת תחום התיירות במרכז המועצות, מירב אביב, "נופש כבר מזמן הוכח כבריא והכרחי בחברה שלנו. הוצאה של אנשים ל'התרעננות' מחוץ למקום מגוריהם יכולה להועיל בצורה משמעותית לחוסן שלהם במצב הלא פשוט הזה. ככלל, במרחב הכפרי ישנו הפוטנציאל הגבוה ביותר לקיום התרעננות ונופש במרחבים פתוחים ללא התקהלויות".

להלן ההנחיות לקבלת ה"תו הירוק”:

- התחייבות של מנהל מתחם התיירות, כי הוא האחראי הישיר לביטחון הבריאותי של עובדיו והאורחים בעסק ועליו למלא הצהרת בריאות יומית עבורו ועבור כל העובדים בעסק.

- כל אתר תיירותי ינהל רישום יומי מדויק של הלקוחות והספקים המגיעים לעסק. במידה ויתגלה חלילה חולה קורונה על בעל העסק להעביר את הנתונים למשרד הבריאות.

- האתר יציב עמדות מידע ושילוט בנוגע לעמדות חיטוי, שמירה על מרחקים והנחיות בריאות. הצבת מתקני חיטוי ידיים במקומות בולטים ועידוד לשימוש תכוף.

- פינוי אשפה יבוצע בתכיפות רבה והאתרים יותאמו לשמירה על ניקיון וסטריליזציה.

- בכל אתר תהיה מגבלה על כמות האנשים היכולה לשהות באתר בו זמנית.

- השליטה בכמות האנשים תתבצע בעזרת מערכת הזמנות און ליין או בקרה אנושית שאף תגביל את שעות השהייה של המזמין באתר.

- באתר עצמו תתבצע בקרה של מניעת התקהלויות בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

- לא תתקיים הקרנה / הפעלה של סרטונים במרכזי מבקרים.

"התיירות הכפרית ערוכה ומוכנה". שי חג'ג'

ממרכז המועצות האזוריות נמסר כי העבירו את הכללים של "התו הירוק" למנהלי התיירות במועצות השונות על מנת שאתרי התיירות יחלו כבר עכשיו להיערך ולהתאים את עצמם לחופשה העתידית בצל הקורונה. התו יינתן גם לחאנים בטבע. בחאן יוכלו לישון באותו אוהל רק משפחות גרעיניות. לכל משפחה יוקצה תא שירותים ולא תותר כניסה למטבח המשותף.

שי חג'ג': "התיירות הכפרית ערוכה ומוכנה לארח את הישראלים שמשוועים לצאת מהבית. ניסחנו את התו הירוק שמאפשר לתיירות הכפרית לשוב ולפעול במסגרת שמירה על כללי ההיגיינה והריחוק החברתי. המרחבים הגדולים והפתוחים בארץ מאפשרים לכולם ליהנות ולהתאוורר, תוך שמירה מלאה על הכללים".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?