דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 28 בפברואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נטף: היקף הבתים יוכפל פי ארבעה

היקף יחידות הדיור ביישוב נטף יוכפל פי ארבעה וזאת לאחר שהוועד המקומי החליט לקדם תכנית מתאר חדשה ליישוב' שתמצה את היקף יחידות הדיור המאושרות ליישוב העומד על 275 יח"ד.

היישוב נטף הוקם בשנת 1982 על ידי קבוצת מייסדים שרכשה קרקע פרטית מתושב אבו גוש. תהליך הרכישה והעלייה על הקרקע לווה במאבקים משפטיים שבהם הצליחה קבוצת המתיישבים, בעזרת תצלומי אוויר ותעודות ארכיון, להוכיח את הבעלות הערבית על הקרקע.

הקרקע שנרכשה חולקה ל-38 חלקות של 5 דונם כל אחת. ראשוני המתיישבים עלו לקרקע בשנת 1981, וזאת בטרם הושגו האישורים הדרושים. רק מספר שנים לאחר מכן זכה היישוב להכרה חוקית, ובעקבותיה, בסוף שנות השמונים, נסלל כביש הגישה, והיישוב חובר בהדרגה לרשתות החשמל, המים והטלפון.

בתחילת שנות התשעים נוספה ליישוב הרחבה של עוד 33 חלקות של 2 דונם על אדמות מדינה, כך שמספר חלקות המגורים ביישוב עומד על -71. כיום פועלות ביישוב נגריה, בתי אמנים, חוות סוסים, מסעדה, ומשתלה.

הוועדה המחוזית ירושלים אישרה בשבוע שעבר את תכנית ההרחבה של היישוב כפי שתוכננה בשנת 2016. התכנית המאושרת כוללת תוספת של יחידות דיור, בחלקות החקלאיות מאושרת תוספת של שתי יחידות דיור, ואילו במגרשי המגורים החדשים מאושרת תוספת של יחידת דיור אחת.

ראש הוועד המקומי, רמי מתן, מסר כי בימים אלה עובד היישוב על הכנת תכנית מתאר חדשה שבה יתאפשר לכל חלקה להקים עוד 3 יח"ד מעבר לבית המגורים הקיים, ובסך הכל 275 יח"ד ביישוב, כפי שנקבע בתכנית המתאר הארצית.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?