דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 02 במרץ 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עובדת שחלתה בקורונה הוכרה כנפגעת עבודה על ידי ביטוח לאומי

תקדים מעניין בנושא זכויות עובדים שחלו בקורונה. המוסד לביטוח הלאומי (המל"ל) הכיר לאחרונה בעובדת שחלתה בקורונה כנפגעת בעבודה וכתוצאה מכך היא תהיה זכאית לפיצוי בדומה למי שנפגע בתאונת עבודה.

עורכי הדין גיל קראוס ושירי אלון, שייצגו את העובדת בהליך, אמרו כי מדובר בהחלטה חשובה, שכן עד עתה הייתה נטייה של המוסד לביטוח לאומי להכיר בנפגעי קורונה בעיקר מקרב עובדי הרפואה וכוחות ההצלה. כעת, ציינו עורכי הדין, נפתחה האפשרות גם לעובדים מסקטורים אחרים, שחלו בקורונה כתוצאה מחשיפתם בעבודה, לזכות בהכרה כנפגעי עבודה.

העובדת, בשנות ה-40 לחייה וללא מחלות רקע, לקתה בקורונה בתחילת התפרצות המגפה בישראל. היא אושפזה לאורך תקופה ארוכה בבית החולים ומאז נמצאת בהליך שיקום ממושך. היא סובלת מפגיעה תפקודית קשה בגפיה, ובשל כך מסתייעת במקל הליכה ובסד לידיים. לאור מצבה הרפואי עד היום לא שבה לעבודתה.

חקירה אפידמיולוגית העלתה כי העובדת נדבקה בנגיף במהלך עבודתה ולאור זאת היא הגישה, באמצעות עו"ד קראוס ואלון, תביעה למל"ל להכיר במחלתה כתאונת עבודה. במל"ל דרשו הוכחות כי העובדת נדבקה בנגיף תוך כדי עבודתה, וכאשר אלה הוצגו לפניהם, החליטו במל"ל להכיר במחלתה כפגיעה בעבודה והיא זומנה לוועדה רפואית לצורך קביעת שיעור נכותה.

בעדותה בפני הוועדה הרפואית טענה העובדת בין היתר כי מאז שחלתה היא סובלת מחולשה, כאבי פרקים, אובדן בחוש הטעם והריח, קשיי שינה, קשיי עיכול, פגיעות נוירולוגיות ועוד. הוועדה קבעה לה נכות זמנית בשיעור של 100% למשך שנה וחצי, מעת הגשת תביעה ועד חודש ינואר 2022.

קביעת שיעור נכות זמנית כה משמעותי, ולתקופה של כשנה וחצי, מעידה על כך שתסמיני הפוסט-קורונה עלולים להיות קשים ולהימשך זמן רב, וכי המוסד לביטוח הלאומי צפוי להכיר בתסמינים אלו – ולפצות עובדים בגינם, כל עוד יוכח כי הם חלו במחלה עקב עבודתם ובמסגרתה.

לדברי עוה"ד קראוס ואלון כנפגעת עבודה זכאית העובדת לקצבה חודשית גבוהה עד תום תקופת נכותה הזמנית, וזאת בטרם נקבעה לה נכות קבועה. "העובדת תקבל מעתה, ובמשך שנה, סכום חודשי השווה, פחות או יותר, לשכרה לפני שחלתה, שהוא כמעט פי שלושה מהסכום החודשי אותו הייתה מקבלת כגמלת נכות כללית – אלמלא הוכרה כנפגעת עבודה", ציינו עוה"ד קראוס ואלון.

בתום תקופת הנכות הזמנית, הוועדה הרפואית תתכנס שוב ותדון במצבה הרפואי של העובדת על מנת לקבוע את זכאותה לקצבאות הנכות שתקבל, שעשויים להסתכם לאורך השנים בסכומי כסף גדולים. "אין ספק שכנפגעת עבודה, יגיעו לעובדת זכויות משמעותיות גם בעתיד, ובכל מקרה של החמרה במצבה, היא עשויה לזכות בהגדלת גמלתה וכספים נוספים", הדגישו עוה"ד קראוס ואלון.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?