דלג לתוכן העמוד
יום שני, 22 באפריל 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פרס חינוך אמי"ת יוענק לבית הספר 'קרוב'

ליאת בר-שישת - מנהלת בית ספר קרובמנהלת בית ספר קרוב

פרס חינוך לבית הספר 'קרוב' המשלב בין תלמידים דתיים וחילוניים במטה יהודה. השבוע התבשרו בבית הספר על קבלת פרס החינוך של רשת אמי"ת לשנת הלימודים תשע"ו. מנכ"ל רשת אמי"ת, ד"ר אמנון אלדר, העביר את ההודעה למנהלת בית הספר 'קרוב', ליאת בר-שישת, במכתב שפירט את הסיבות לקבלת הפרס.

"התרגשתי מאד כשקיבלתי את ההודעה על הפרס", אומרת המנהלת בר-שישת. "אני מודה לצוות בית הספר שמשקיע רבות בעשייה החינוכית מתוך אהבה גדולה לכל תלמיד ותלמידה, להנהגת ההורים על שיתוף הפעולה ההדוק, וכמובן לתלמידים שמעניקים לנו השראה רבה באופן בו הם גדלים וצומחים ובהתמסרותם לדרך החינוכית. זוהי גאווה גדולה לכל קהילת בית הספר".

"בית הספר 'קרוב' מהווה סמל לחיבור בין קהילות ולקירוב לבבות", מוסיפה ראש מינהל חינוך במטה יהודה, שרונה בר-נס. "ההכרה מצד רשת אמי"ת מבטאת את העשייה הרבה בבית הספר בפן הערכי ובהיבט האקלימי המאפשר תחושת שייכות ופתיחות לכל הבאים בשעריו. זו תעודת כבוד לכולנו במטה יהודה. ברכות לכל העושים במלאכה, למנהלת בית הספר, לצוותי החינוך וההוראה, להורים ולתלמידים".

בנימוקי ועדת הפרס נכתב, כי מנהלת בית הספר מובילה שילוב ייחודי בין כל באי בית הספר, ומטמיעה אקלים של פתיחות והקשבה למגוון הקולות בקהילה. ליאת ביססה צוות מורים העוסק בדיון ועיון מעמיק בשאלות תרבות וחברה, מהם נגזרים ערכי בית הספר ויישומם בלמידה ובחיי היום יום.

על שילוב בין דתיים לחילוניים נכתב, כי בית הספר משלב בין אוכלוסיות דתיות וחילוניות, בפיתוח שיח פתוח לילדים דתיים וחילוניים, מתוך כבוד ומתן ביטוי לצרכים היחודיים של כל אוכלוסיה. צוות המורים מורכב אף הוא ממורים דתיים ומורים חילוניים.

עוד צויין, כי בבית הספר שורר אקלים חינוכי לימודי ייחודי, וכי כל הפעילויות מתקיימות באווירה נעימה, תוך שיתוף ושמירה על הערכים של האוכלוסיות השונות. באשר ליצירתיות וחדשנות, בבית הספר מתקיימים תהליכי חשיבה שיתופים בחקר, ברפלקציה ובסדירויות, תוך שאיפה מתמדת ליצירת אקלים חינוכי ולימודי התואם את שלבי ההתפתחות של הילד.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?