דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 02 במרץ 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אל תעקור נטוע

סערה בקרב תושבי השכונה הוותיקה בצור הדסה לאור כוונת הוועד המקומי לבצע דילול מקיף בחורשה בת 30 שנה הנמצאת בלב השכונה, בין הרחובות רקפת לסביון (בתמונה). מדובר בחורשת עצי אורן שניטעו ככל הנראה עם הקמת שכונת העמותה בסוף שנות ה-80 ושעתה הוגדרו על ידי שירותי הכיבוי וההצלה כבעלי פוטנציאל התלקחות והתמוטטות.

בהודעה שפרסם הוועד המקומי נאמר: “בחודשים האחרונים התקבל דו"ח הנחיות מהרשות הארצית לכיבוי והצלה לכרות כ-100 עצים בשכונה הוותיקה. כידוע לכם, בשכונה זו קיימת צפיפות של עצים הנמצאים בסמיכות לבתים, חלקם מהווים סכנה הן של שריפות והן סכנה של התמוטטות". לטענת הוועד דילול העצים מונע את התנוונותם ומעודד התפתחות בריאה יותר ולאור זאת יבוצע הדילול בקרוב.

ההנחיה עוררה סערת רוחות בקרב תושבי השכונה הוותיקה שהתרעמו על הכוונה לפגוע בעצים ודרשו מהוועד לחשוב על פתרונות אחרים כגון הגדלה של אמצעי הכיבוי בסמוך לחורשה והקטנה משמעותית של היקף העצים שייפגעו.

יש לציין כי לאחרונה ביצעה רשות הטבע והגנים עבודות נרחבות ליצירת קו חיץ בין גדר היישוב לבין השטח המיוער שמחוץ לה במטרה למנוע התפשטות שריפות. העבודות כללו כריתת אורנים, גיזום והגבהת נוף לעצים אחרים וכיסוח של כל הצומח העשבוני ברצועה שרוחבה 10 מטר הצמודה לגדר.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?