דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 15 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בעקבות פניית 'בקיצור': חבר ועד צור הדסה נאלץ להתפטר

חבר הוועד המקומי בצור הדסה, שליו חורב, התפטר השבוע מחברותו בוועד וזאת לאחר שתחקיר של שבועון "בקיצור" גילה כי הוא משרת כשוטר במשטרת ישראל. לשוטרים אסור לכהן בתפקיד של נבחר ציבור.

לפני כשבועיים התברר, ששניים מתוך11 חברי ועד המכהנים בוועד המקומי בצור הדסה, שליו חורב ותומר טיילו, לא העבירו את טפסי ניגוד העניינים שלהם למזכירות הוועד ( “מי לא חתם על טופס ניגוד עניינים?”, בקיצור גיליון 510 ).

תומר טיילו הכחיש את הטענה כי לא חתם על טופס ניגוד עניינים וטען כי שלח את הטפסים החתומים ישירות למשרד הפנים ובנוסף הציג מכתב ששלח בנושא זה ליו"ר הוועדה למניעת ניגוד עניינים של נבחרי ציבור, המשנה ליועץ המשפטי, עו"ד דינה זילבר.

שליו חורב אמר לבקיצור כי חתם על טופס וכי עקב בעיות אישיות לא מצא את הזמן להעביר את הטופס החתום למשרד הפנים.

בעקבות מידע שהגיע לשבועון בקיצור, בוצעה פנייה למשטרת ישראל בשאלה האם חורב משרת בה כשוטר. בתגובת המשטרה נאמר כי אכן הוא משרת בה כשוטר, וכי בעקבות המידע שהוא מכהן כנבחר ציבור, "השוטר הונחה להפסיק פעילותו לאלתר והנושא נמצא בבירור".

בקיצור ביקש את תגובתו של חורב לדברים אלה. בתחילה, האשים חורב את העיתון בכך שאינו מפרסם את האמת ומעדיף לפרסם "צהוב", טען שעורך העיתון, יובל רובין, הוא "שופר" של הוועד המקומי ונוקט בעמדה חד-צדדית, בהמשך טען כי יש תקנות מסוימות שאיפשרו לו להתמודד בבחירות לוועד המקומי ולהיבחר, ולבסוף נאלץ להודות כי הוא אכן מכהן כשוטר במחוז ש”י וכי "הורו לי להתפטר לקחו אותי לבירור...”.

יו"ר ועד צור הדסה, יאיר קמייסקי, אמר בתגובה: "לאור פניית עיתון בקיצור...הנחתה המשטרה להפסיק את חברות מר שליו חורב בוועד צור הדסה... ועד צור הדסה רואה חשיבות עליונה לפעול על פי חוק ובמיוחד לאפשר ייצוג אמיתי של הציבור כפי שנקבע בבחירות דמוקרטיות. במקום שליו יכנס לוועד שלום דהן כנציג השלישי של רשימת הדרך. אנו מודים לשליו על שירותו בוועד הישוב ומאחלים לו כל טוב והמון בריאות בהמשך דרכו".

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?