דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הוועד מסיים את 2018 בעודף תקציבי

עודפים צבורים בהיקף של 4 מליון שקלים. מזכירות ועד צור הדסה

ועד צור הדסה אישר בשבוע את הדו"ח הכספי לשנת 2018. הדו"ח משקף התנהלות יציבה של הוועד הקודם, בראשותו של היו"ר לשעבר וסגן ראש המועצה הנוכחי, שלומי מגנזי, סגנו לשעבר והיו"ר הנוכחי, יאיר קמייסקי, ומזכירת היישוב לשעבר והמנכ"לית הנוכחית, לירז ארז. בשורה התחתונה, בסוף שנת 2018, נותר עודף בקרנות המים והשמירה של הוועד בהיקף של כ-1.3 מליון שקל, וזאת כתוצאה מעודפי גבייה.

תקציב ועד צור הדסה לשנת 2018 עמד על 15 מליון שקל, כשליש מכך הם הכנסות ממסי ועד מקומי, זוהי עלייה של כ-15% משנה קודמת, אז היה תקציב הוועד כ-13 מליון שקל.

התקבולים מאגרת השמירה עמדו על 1.9 מליון שקל, כ-11% יותר מצפי הגבייה בתקציב השנתי. הוצאות השמירה והאבטחה הסתכמו ב-1.38 מליון שקלים בלבד, כ-15% פחות מהצפי. התוצאה היא שבקופת אגרת השמירה נותר סכום של יותר מחצי מליון שקלים. יש לזכור כי מדובר ב"משק סגור", והכספים אלו מוגבלים בחוק השמירה להוצאות הקשורות בשמירה ובאבטחה וכי הוועד אינו רשאי להשתמש בכסף זה למטרות שאינן מוגדרות בחוק.

התקבולים מאגרת המים והביוב עמדו על 4.65 מליון שקל, כ-4% פחות מהצפי. ההוצאות על תחום המים והביוב היו נמוכות בהרבה מהצפי, כ-18% פחות, והסתכמו ב-3.98 מליון שקל בלבד. כך נותר סכום של כ-670 אלף שקל בקרן המים והביוב. גם כאן, מדובר ב"משק סגור", והוועד מחוייב להשתמש בכספים אלה לצרכים ייעודיים בלבד.

עלויות השכר בוועד צור הדסה הסתכמו בשנה החולפת ב-888 אלף שקלים, כ-6% פחות מהצפי, אך הוצאות המינהל הכספי (גבייה) היו גבוהות יותר מהצפי והסתכמו ב-638 אלף שקל.

בסך הכל השקיע הוועד במהלך 2018 כ-1.35 מליון שקל בתחום התרבות והאירועים, כ-10% פחות מהמתוכנן בתקציב המקורי.

לסיכום, שנת התקציב 2018 נפתחה עם עודף של כ-2.5 מליון שקל, והיא מסתיימת עם עודף של 1.3 מליון שקל. המשמעות היא שכיום בשלושת המשקים הסגורים (מים, ביוב, שמירה) ישנם כ-4 מליון שקל.

יו"ר הוועד יאיר קמייסקי אמר בתגובה כי על בסיס העודף בתקציב השמירה גייס הוועד במהלך 2019 שומר לילה לשער המזרחי ביישוב. “השומר בשער הוא גורם מרתיע והעובדה היא שאין נסיונות לגניבת כלי הרכב דרך השער. בקרוב נגייס מנהל תחום בטחון, והמימון לשכר שלו יגיע מאגרת השמירה".

ביחס לעודף בתקציב המים והביוב אמר קמייסקי כי במהלך 2018 בוצעו עבודות לשיפור תשתית המים בשכונת הר כתרון ובשכונה הוותיקה, וכי העודפים בקרן המים והביוב ימשיכו לממן עבודות שיקום של תשתיות ברחבי היישוב.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?