דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 10 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ועד צור הדסה: מדיניות משרד השיכון מובילה את היישוב ל-30 אלף תושבים

ועד צור הדסה ועמותת התושבים למען צור הדסה הגישו לאחרונה את התנגדותם לתכנית שכונת סנסן ב'2. בהתנגדות נטען כי משרד השיכון הגדיל את היקף יח"ד במתחם, הקטין את היקף מבני הציבור והשטחים הפתוחים ומחשב את היקף האכלוס לפי נתונים שגויים.

מתחם סנסן ב'2 (שכונת הציפור) משתרע על שטח של 538 דונם וכלל 1000 יחידות דיור. המתחם מתוכנן על המורדות המערביים לאורך כביש 375, מן השער המזרחי של היישוב ועד לפאתי המרכז המסחרי יער ביתר, וככל הידוע נמצא כולו בתחום הקו הירוק. המבנים מתוכננים לקום על המדרונות של כביש 375, על השטח המיוער היום. המבנים מתוכננים להיות בבנייה רוויה ומדורגת.

מתחם סנסן ב'2, צור הדסה

סגן יו"ר הוועד המקומי בצור הדסה, יאיר קמייסקי, המשמש גם כיו"ר עמותת התושבים של היישוב, אמר כי לבד מהעובדה שמשרד השיכון חורג בהיקף יחידות הדיור המתוכננות במתחם והקטין באופן חד צדדי את היקף השטחים הציבוריים, התכנית המוצעת מצביעה על כשל חמור בחישוב היקף האכלוס הצפוי.

"לפי נתוני אמת שהתקבלו בוועד של צור הדסה ומוצלבים עם נתונים מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, יחידת דיור בצור הדסה מונה 5 נפשות בממוצע", אמר קמייסקי, “למרות זאת במשרד השיכון מתעקשים שבצור הדסה מתגוררים 3.5 נפשות ליחידת דיור. הפער הזה הוא מסוכן, משום שאם משרד השיכון ימשיך להתעלם מנתוני האמת – צור הדסה עשויה להגיע ל-30 אלף תושבים במקום 20 האלף שאושרו בתכנית המתאר של היישוב".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?