דלג לתוכן העמוד
יום שני, 15 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ועד צור הדסה מקדם קמפיין תדמיתי ליישוב

הקמפיין מתבסס על חזון היישוב ועידוד אוכלוסיות חזקות להצטרף אליו. התקציב יגיע מהיזמים הבונים

עתודת הבנייה האחרונה ממערב לכביש 375. בנייה במתחם הסנסן

ועד צור הדסה מנסה לקדם תכנית לקידום תדמיתי של היישוב וזאת בסיוע היזמים המחזיקים במגרשים לבנייה במתחם הסנסן. פגישה שהתקיימה השבוע בנושא הסתיימה באווירה חיובית ורצון משותף לקדם את הקמפיין.

יו"ר הוועד בצור הדסה, שלומי מגנזי, אומר כי אין להתעלם מהדאגה שיש בקרב תושבים לפגיעה באופי היישוב. לדבריו, כל מי שרוצה להבין לאן צור הדסה רוצה להתפתח צריך לקרוא את חזון היישוב, המבוסס על הנוסח שגובש על ידי מאות מתושבי היישוב במהלך פרויקט "שיתוף הציבור" שנעשה על ידי משרד הבינוי והשיכון לפני כחמש שנים.

מגנזי הקריא לנציגי היזמים שהגיעו למפגש את חזון היישוב "ישוב פרברי בהרי יהודה בעל זיקה לנוף ולטבע בו הוא נמצא, המספק לתושביו שירותים ומורכב מאוכלוסייה הטרוגנית ופלורליסטית המקיימת אורח חיים קהילתי חילוני". הוא הדגיש כי ביישוב רואים את בני הציונות הדתית כמי שנכללים בחזון זה.

לפגישה הגיעו נציגים של כ-12 יזמים הבונים כיום במתחם הסנסן. היו שם רוני אביטן ממשרד התיווך 'נדלן טופ' נציג שיכון ובינוי, תמיר לולו מנהל שיווק של חברת 'מ. אביב', משה תורן מחברת 'גרופהום', אלי כהנא מחברת 'בת דור', אבי עמר מפרויקט 'פנינת הרכס', נציגים של חברת 'אזורים' גל אמרלד, חברת 'אלי ועקנין', חברת 'קוטלר-עדיקא' ועוד.

מגנזי הדגיש בדבריו כי המועצה האזורית מטה יהודה ווועד היישוב רואים במתחם הסנסן פרויקט חשוב ביותר המתוכנן עד הפרט הקטן. הוא הציג בפני היזמים את הנתונים הנוכחים של היישוב: 1650 יח"ד, 2400 ילדים, 4 בתי ספר יסודיים מהם 2 ממלכתיים ושניים ממ"ד, תיכון אור עם 650 תלמידים ועוד 250 בני נוער הנוסעים לבתי ספר מחוץ ליישוב, 12 גני ילדים עם 400 ילדים, תנועות נוער פעילות מאוד ובהן שבט הצופים השני בגודלו באזור ירושלים עם כ-700 חניכים ופעילות של תנועת בני עקיבא ותל"מ.

לדברי מגנזי, מרכז הספורט החדש של היישוב ובו בריכת שחייה מתוכנן להיפתח במהלך חודשים פברואר-מרץ 2016. הוא הציג לנוכחים את התכנית של העמק הנעלם שבו יוגדל גן הפסלים בעזרת פרויקט 'העץ הקסום', ייבנה מתחם חדש לתנועות הנוער (בסמוך למכון הסניקה הקיים) וייבנה אמפיתיאטרון ענק עם 5000 מקומות ופארק חבלים אתגרי.

"התכנית שלנו היא ליצור מרחב תנועה חופשי מכלי רכב שבו יוכלו ילדי היישוב לנוע בחופשיות משכונת הסנסן אל קרית החינוך וחזרה", המשיך מגנזי לתאר בפני הנוכחים את התכניות הקיימות ליישוב, “אנו רוצים שילדים המסיימים את יום הלימודים, יאכלו ארוחה חמה במסגרת של מסעדת תלמידים ומשם יילכו לפעילויות של החינוך הבלתי פורמאלי במרכז החוגים, בבריכה בתנועת הנוער או במגרשי הספורט".

במהלך הפגישה נשא דברים גם נציג משרד השיכון, שאמר כי עם סיום הבנייה במתחם הסנסן ימוצו אפשרויות הבינוי בצור הדסה ממערב לכביש 375 וכי שכונת המקב"ת המתוכננת ממזרח לכביש 375 נמצאת כעת בתכנון מחדש והיקפה העתידי יעמוד על 1800 יח"ד. הוא התייחס גם לקשיי התחבורה הצפויים באזור ואמר כי במשרד השיכון בוחנים את האפשרות לקדם את כביש 39 (כביש המנהרות והגשרים הצפוי להוביל מצומת צור הדסה עד לקניון מלחה בירושלים) או להשקיע בהרחבת כביש המנהרות ולבנות את הנתיב השני הכולל שתי מנהרות מקבילות לשתיים הקיימות.

מגנזי הציג ליזמים את הצעתו המבוססת על תקציב של כ-1.5 מליון שקל וכוללת קמפיין של יחסי ציבור ופרסום בעיתונות המודפסת וערוצי התקשורת האלקטרוניים והאינטרנט. היזמים מתבקשים להפריש סכום של 100-150 אלף שקל לכל פרויקט, בהתאם לגודלו ולמספר יחידות הדיור שבו.

חברי הפורום שהתכנסו במשרדי ועד צור הדסה הגיבו בחיוב להצעה וביקשו ממגנזי להציג תכנית מפורטת לקמפיין. הם בירכו על רעיון שמטרתו הצגת היישוב והחזון שלו.

חלק מהיזמים שהגיעו לפגישה ביקשו ממגנזי לפעול לזירוז האכלוס של הבניינים שבנייתם הושלמה, אולם נתקלו בעמדה נחרצת של מגנזי, שהבהיר לנוכחים כי עמדת המועצה האזורית מטה יהודה וועד צור הדסה היא לא לאפשר אכלוס של בניינים עד שלא יסתיימו באופן מלא עבודות ההקמה של תשתיות הביוב, המים, החשמל.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?