דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 02 במרץ 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ייסורי אוּלָם

באיחור של ארבע שנים תמימות, ואחרי אינספור הבטחות של נבחרי הציבור, אמור להיפתח בקרוב אולם הספורט החדש והיחידי ביישוב

ההכנות לפתיחה נמשכות כבר חודשים ארוכים. אולם הספורט החדש

במועצה האזורית מטה יהודה מבטיחים לפתוח את אולם הספורט ביישוב צור הדסה כבר בחודש הבא. ההבטחות נתקלות בחוסר אמון מצד תושבים רבים אשר שבעו הבטחות שונות במהלך ארבע השנים האחרונות שלא התממשו.

תולדות אולם הספורט בצור הדסה רצופות בייסורי לידה קשים. מאז הוקם היישוב בשנת 1964 היה בו אולם ספורט אחד, שהיה חלק מבית הספר הישן ביישוב. האולם הקטן, שיכול להכיל כמאה איש, שופץ באופן חלקי לפני כעשר שנים ומשמש עד היום כאולם היחידי העומד לרשות התושבים, אשר מספרם צמח באלפי אחוזים, מכמה עשרות משפחות ליותר מ-3000 בתי אב וכ-12 אלף נפש.

בדצמבר 2016, על רקע המשבר של "פרשת מטה יהודה”, הגיעו לצור הדסה מ"מ ראש המועצה דאז, ניב ויזל, וסגן ראש המועצה, בני אלירז, והכריזו במפגש חגיגי על כוונתם לקדם את הקמת אולם הספורט. יו"ר הוועד דאז, שלומי מגנזי, הציג בפני האורחים את קבוצות הספורט הרבות שפעילות ביישוב ואין להן מקום להתאמן. האורחים מיהרו להתחייב כי בתוך 8-9 חודשים ייחנך האולם החדש ומחיאות הכפיים הרעידו את האולם ואת הלבבות.

כמעט שנה וחצי מאוחר יותר, במרץ 2018, כאשר התברר כי עדיין לא החלה הקמת האולם והתעוררה ביקורת ציבורית, הבטיח יו"ר הוועד, מגנזי, כי אולם הספורט ייפתח לכל המאוחר באמצע 2019. במקביל, ויזל ואלירז, תיקנו את דבריהם והכחישו כי הבטיחו חגיגית אולם בתוך תשעה חודשים. ההכחשה עוררה גל של מחאות מצד תושבים ביישוב.

בניסיון לפייס את דעת התושבים הזועמים אמר מגנזי כי אולם הספורט הרב תכליתי יוצא לדרך וייחנך בתוך פרק זמן של 12-15 חודשים. מגנזי הכריז: "הקמת אולם הספורט היא בשורה משמעותית מאוד בחיי הקהילה שלנו וכולנו נחושים מתמיד לראות את הילדים, בני הנוער וההורים כאחד, נהנים מאולם מודרני ומתקדם לפעילויות ספורט, חברה ותרבות".

בינתיים הגיעו הבחירות לראשויות המקומיות ויו"ר הוועד מגנזי הפך לסגן ראש מועצה ולממונה על תיק צור הדסה במועצה האזורית, אך המציאות שבה והיכתה בהבטחות נבחרי הציבור. ביוני 2019, בעוד כל היישוב מצפה לחנוכת האולם החדש, פרסמה המועצה האזורית מטה יהודה את לוח הזמנים שנחתם להקמת אולם הספורט. תאריך היעד לפתיחת האולם נקבע לחודש מאי 2020, שלוש וחצי שנים לאחר המועד שבו היה אמור האולם להיפתח.

למרבה השמחה, בספטמבר 2019 זכו תושבי צור הדסה לבשורה בדמות התחלת עבודות התשתית של הקמת אולם הספורט החדש, בסמוך לתיכון 'אור'. מנכ”לית היישוב, לירז ארז, מסרה כי בוועד מתרגשים לקראת תחילת העבודות ומתנצלים מראש על הרעש והאבק.

עבודות ההקמה של האולם התנהלו כסדרם, ובחודש פברואר 2020 אמר מחזיק תיק צור הדסה במועצה האזורית מטה יהודה, סגן ראש המועצה, שלומי מגנזי, כי אין שום עיכוב בהקמת אולם הספורט החדש בצור הדסה והוא צפוי להיפתח במהלך חודש מאי, כמתוכנן. מנכ"לית היישוב, לירז ארז, סירבה להתחייב על פתיחה בחודש מאי אך הבטיחה כי האולם ייפתח במהרה.

אך חודש מאי הגיע וחלף לו כלעומת שבא, ודלתות אולם הספורט עדיין נעולות וכך גם בתחילת חודש נובמבר 2020. ארבע שנים לאחר המפגש החגיגי, עדיין האולם סגור ומסוגר וילדי היישוב שרוצים להתאמן נדונים לעשות זאת במגרשי הספורט שתחת כיפת השמיים.

מה מעכב הפעם את פתיחת האולם?

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: "אולם הספורט בצור הדסה יפתח לפעילות בשבועות הקרובים לרווחת התושבים. לפי שעה, המועצה נמצאת בישורת אחרונה לקבלת טופס 4 ואישורי בטיחות הנדרשים לצורך פתיחתו על פי הכללים והתקן. המועצה סיכמה עם הוועד את דרכי הפעולה באשר לאופי הפעלת האולם וניהולו. פרטים אלה יאושרו ויפורסמו טרם ייפתח המתקן".

מוועד צור הדסה נמסר: “אולם הספורט יפתח לפעילות בשבועות הקרובים - ישורת אחרונה לטופס 4. האולם ינוהל על ידי ועד צור הדסה וישרת את תושבי צור הדסה והמזלג. באולם מגרש פעילות גדול כ-700 מ"ר וסטודיו נוסף בגודל 100 מ"ר ובהם יתקיימו מרבית פעילויות החוגים של הישוב. בשיתוף פעולה מלא בין המועצה לוועד הישוב, נבנה הסכם ולוחות זמנים כך שחוגי היישוב וביניהם, התעמלות קרקע, טניס שולחן ואומנויות לחימה, שולבו לצד הפעילויות של המועצה - קבוצות הכדורסל והכדורשת. ממש בקרוב, נקווה שהקורונה לא תשנה לנו את התוכניות, נפגש על המגרש למשחק פתיחה חגיגי”.

אולם הספורט כולל 500 מקומות ישיבה, חדרי פעילות וציוד, מלתחות ומתקנים ברמה גבוהה. עלותו הכוללת מוערכת ב-15 מיליון שקל ומרבית הסכום מוקצית ע"י מפעל הפיס והטוטו. עם השלמתו ישמש האולם עוגן יישובי לקיום אירועים קהילתיים, אירועי ספורט ועוד.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?