דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 25 בפברואר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

לירז ארז נבחרה למנכ"לית היישוב: נוביל להתנהלות עצמאית

מזכירת היישוב צור הדסה לשעבר, לירז ארז, נבחרה השבוע (17.6) לתפקיד מנכ"לית היישוב. בעבר הכחישה ארז כי תתמודד לתפקיד המנכ"ל.

המכרז למינוי מנכ"ל לוועד המקומי בצור הדסה זכה לעניין רב, ו-28 איש הגישו את מועמדותם לתפקיד. בחודשים האחרונים עברו 15 מועמדים את שלב הסינון הראשוני ולאחריו שלב הראיונות האישיים, שבסופם נותרו שלושה מועמדים. בתום שלב מבחני ההערכה החליטו חברי הוועדה לבחירת המנכ"ל לבחור בארז.

ארז, פרשה מתפקידה בחודש פברואר האחרון לאחר ששימשה כמזכירת היישוב במשך שבע שנים. היא החזיקה בתפקיד במשך תקופת הזמן הארוכה ביותר מכל קודמיה.

ארז, נכנסה לתפקידה בשנת 2012 כעוזרת יו”ר הוועד המקומי לשעבר, בני גרניט, והתקדמה לתפקיד מזכירת היישוב, שם זכתה להערכה רבה גם ממחליפו, שלומי מגנזי. השנים שבהן שירתה בוועד היישוב היו משמעותיות ביותר: צור הדסה גדלה באופן ניכר, תקציב הוועד שילש את עצמו (מ-5.5 מיליון שקל ל-16.1 מיליון), הקמת שכונת הסנסן איתגרה את הוועד המקומי באופן יוצא דופן במיוחד בתחום התשתיות, והצרכים של החינוך הבלתי פורמלי ושל שירותים שונים גדלו מאוד.

כאשר נודע על פרישתה של לירז אמר גרניט: “לירז ארז נבחרה לתפקידה בזכות הברק בעיניים. אותו ברק שמלווה אותה, אז גם היום, בכל תחומי העשייה הרבה שלה שמפוזרים ברחבי צור הדסה...בשנים האחרונות, לירז הפכה לסלע מוצק ויציב המנהיג את עובדי הוועד בבטחה ומשרה את האווירה הטובה הקיימת במזכירות היישוב עד היום”.
סגן ראש המועצה האזורית מטה יהודה, שלומי מגנזי, שיבח את תיפקודה של ארז ואמר כי היא הייתה מסורה ליישוב וסייעה להתנהלותו במסגרת ועד מקומי. "כל ראש רשות מקומית שאני מספר לו על כך שוועד מקומי מנהל יישוב של עשרת אלפים תושבים, אומר לי שהוא לא מבין איך אנחנו עושים את זה. לירז כמזכירת היישוב איפשרה לזה לקרות".

ארז, 43, נשואה ואם לארבעה ילדים, בעלת תואר שני בתקשורת ועיתונאות מהאוניברסיטה העברית, שימשה בעבר כיועצת ארגונית מטעם אוניברסיטת בר אילן. עם היוודע על בחירתה הייתה ארז נרגשת מאוד ואמרה כי היא מודה לחברי הוועדה על האמון שנתנו בה. “שמחתי מאוד לקבל את הבשורה על היבחרי לתפקיד מנכ״ל הישוב. התפקיד היינו שליחות עבורי. אני גאה בזכות שנפלה בחלקי ומאמינה שביחד נמשיך להצמיח את צור הדסה ולהוביל אותה להתנהלות עצמאית במסגרת מטה יהודה".

- מה יהיה שונה בין תפקיד מזכירת היישוב לבין תפקיד המנכ"ל?

“אני רואה הבדל משמעותי בין התפקיד שמילאתי כמזכירת ישוב במהלך שבע השנים האחרונות לבין תפקיד המנכ"ל. זו בדיוק קפיצת המדרגה שהישוב שלנו זקוק לה. אנחנו מסגרת יישובית שאין לה אח ורע במדינה והתנהלותנו עד כה היתה נוחה עבור כל הגורמים פרט לנו התושבים. תפקיד המנכ"ל הוא חלק מהמהלך הנרחב שמוביל סגן ראש המועצה, שלומי מגנזי, במעבר של צור הדסה להתנהלות מקצועית עצמאית. האתגרים מבית ומחוץ הינם רבים ומורכבים ואני מתכוונת להיעזר בצוות המצוין שיש לי ובגורמים התומכים: בוועד, במועצה ובמשרדי הממשלה הרלוונטיים”.

  • מה יישאר ללא שינוי?
    "הדבר היחיד שלא השתנה מבחינתי ולא ישתנה בעתיד הוא המחויבות שלי לתושבים מתוך ראייה שכל הפעולות המתבצעות בישוב הן לטובת הכלל”.

  • מה תרצי להגיד לתושבי היישוב לקראת כניסתך לתפקיד?

  • "אני מזמינה כל תושב ותושבת לקחת חלק פעיל בעיצוב איכות החיים שלנו. צור הדסה היא הבית של כולנו וכשם שכל אחד מאיתנו דואג לביתו הפרטי עלינו להרחיב את מעגל המעורבות שלנו, אם באמצעות העברת הודעה באפליקציה, שמירה על הסביבה הציבורית או השתתפות בוועדות השונות. בכל חברה אנושית יש מורי דרך וישנם התיירים. אני קוראת לכם התושבים להיות בקבוצה של מורי הדרך לגלות מעורבות, אחריות וסולידריות. תודה על הזכות".

מוועד צור הדסה נמסר כי הוא מברך את לירז ארז על בחירתה לתפקיד ומאחל לה וליישוב כולו הצלחה בתפקידה המאתגר.

שכרה של ארז יעמוד על כ-24 אלף שקל ברוטו (כולל שווי שימוש ברכב). השכר ממומן על ידי תקציב מיוחד המועבר למטה יהודה ממשרד הפנים, ובכך יקל באופן משמעותי על תקציב הוועד המקומי ביישוב. היא צפויה להיכנס לתפקיה בתאריך 7.7.2019 . 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?