דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 25 ביולי 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

למכירה בצור הדסה: אחד מ-40 הבתים המקוריים

אחד מ- 40 הבתים המקוריים בצור הדסה עומד למכירה וזו הזדמנות מעניינת לבחון כיצד התפתח היישוב במהלך 40 השנה האחרונות.

הבית המדובר הוא בית סוכנות שנבנה בשנות ה-60 בעת שצור הדסה הייתה יישוב ספר, מרוחק ומבודד, עם דרך גישה אחת, כביש צר ומפותל מעין כרם, וסמוך על קו הגבול עם מה שהיה אז שטח בשליטת ירדן.

הבית המקורי היה חצי מדו בשטח של כ-50 מ"ר על מגרש בשטח כולל של 933 מ"ר והכיל חדר שינה, סלון ומטבח.

הבית נרכש בשנת 1985 על ידי זוג סטודנטים "תפרנים" אשר במהלך השנים ילדו וגידלו בו שני בנים. באותה תקופה מנה היישוב צור הדסה 40 בתים בלבד אך המצב הזה השתנה במהירות, כאשר בשנת 1989 הוקמה ביישוב שכונת צמודי קרקע ובה כ-250 בתים שזכתה לכינוי "שכונת העמותה". זה היה הסימן הראשון לשינוי הנרחב שיעבור על היישוב הזעיר שיהפוך בתוך כעשור ליישוב בן כ-1000 יח"ד, ומאוחר יותר יצמח ליישוב בן 2500 יח"ד הצפוי להכפיל את עצמו בשנים הקרובות.

הבית המקורי שופץ במשך השנים בהשקעה ניכרת. קומת הקרקע הורחבה והתווספה קומה נוספת ובסך הכל מתפרש הבית כיום על 170 מ"ר.

בקומה העליונה – משרד חצי-פתוח, חדר הורים ענק עם חדר ארונות ואמבטיה רחבת ידיים. בקומת הכניסה – סלון ופינת אוכל גדולים, מטבח כשר (2 כיורים נפרדים) מול פטיו פנימי, 2 חדרי שינה, אמבטיה גדולה מאוד ושירותי אורחים, חדר שירות. בחוץ – גינה ענקית ומטופחת, מוקפת בעצים בוגרים נותני צל. מקדימה מדשאה גדולה ומאחור פטיו עם מקום לשולחן אוכל גדול ואזור ישיבה. החצר האחורית מובילה לטרסות של עצי פרי ומחסן ענק. לצד הבית כיור חיצוני ואזור גריל.

בני הזוג אמרו כי מדובר בבית החלומות שלהם אשר בו גידלו את משפחתם וכי כעת, כאשר ילדיהם כבר נישאו ועברו להתגורר באזור מרכז הארץ הם מעוניינים להתקרב אל הנכדים ולבצע שינוי. הם מבקשים עבור הבית סכום של 4.65 מליון שקל. פינוי באוגוסט 2022. טלפון: 052-2670135.
 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?