דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מנכ"ל צוות 3: אנו דורשים התנצלות פומבית

מחכים להתנצלות. מוקד צוות 3

המשבר הבטחוני שבו נמצא היישוב צור הדסה המשיך השבוע להעסיק את הרשתות החברתיות ביישוב. כזכור, בשבוע שעבר הודיעה חברת האבטחה צוות 3 כי היא נוטשת את היישוב ואיימה לפתוח בהליכים משפטיים כנגד שניים מתושבי היישוב בטענה כי הוציאו את דיבתה. בתגובה חשפו שני התושבים את זהותם ברשתות החברתיות ביישוב וטענו כי פעלו כשורה וכי פנו ליעוץ משפטי.

"אנו מעודדים ביקורת בונה, ולומדים ממנה כיצד לשפר את פעילות השמירה והאבטחה. ואולם, קיים הבדל בין ביקורת לבין הכפשות לשמן והשתלחויות משוללות רסן שאנו לא מוכנים לספוג", אמר מנכ"ל צוות 3, אבנר בן אריה ל'בקיצור', “בעקבות השמצות חמורות שהופצו על ידי קומץ תושבים בישוב צור הדסה, וזאת בקבוצות 'ווטסאפ' וברשתות חברתיות, החליטה צוות 3 לעשות שימוש בזכותה על פי החוזה שבינה לבין צור הדסה ולהודיע על סיום ההתקשרות, וזאת בהודעה של 30 ימים מראש. דברי לשון הרע אשר הופצו כאמור ממניעים זרים, נטולי אחיזה במציאות וגרמו וגורמים לנזקים תדמיתיים לחברתנו ולפגיעה במוניטין שלה ההולך לפניה".

מכתבי ההתראה מעו"ד של צוות 3 נשלחו, כאמור, לשני תושבים: חבר הוועד, שליו חורב, ותושבת היישוב, שלי ירמיהו.

"כבר אין זה סוד שמרבית התושבים מבינים שאני היא זו ש'נבחרתי לעלות לגרדום' “, כתבה ירמיהו ברשתות החברתיות, “באשר למכתב ההתראה שקיבלתי - מבחינתי עסקינן בהליכת אימים על היישוב כולו באמצעותי ובאמצעות תושב נוסף. התחושה הקשה היא שלא סתם 'נבחרתי' והדבר עוד ייבדק. עוד ייבדק גם מקור ה'אסמכתאות', עליהן נשען מכתב ההתראה של החברה...חברת השמירה איימה שככל שלא אתנצל בתוספת תשלום של 100,000 ש"ח, תתבע אותי (אחסוך מכם את הסכום המשוער שתבקש..). לאחר שחברת השמירה, הציבה אותי בפני מערכה משפטית, שכרתי את שירותי עו"ד מירב זמיר, אשר כבר הגיבה בשמי ואף התריעה בעצמה על נקיטה בהליכים משפטיים”.

גם חבר הוועד, שליו חורב, פרסם תגובה ברשתות החברתיות. “אני זה התושב השני שקיבל מכתב מהעו''ד של צוות 3...אני חבר ועד הישוב, נבחרתי על ידכם...במידה ואני רואה משהו חריג, לא תקין, משהו שלא עומד בסטנדרטים של הישוב... אני מתריע. התרעתי. זאת חובתי המוסרית, וזאת חובתי משום היותי בעל תפקיד. וזאת בעצם הסיבה שצוות 3 חושבים לתבוע אותי...אני עומד מאחורי המילים שלי. לפי דעתי צוות 3 לא עשו את עבודתם כמצופה מהם...זה הדעה שלי, בתור תושב, בתור חבר ועד...זאת חובתי לעמוד על המשמר, להיות שומר סף", כתב חורב והוסיף, “אף אדם לא יטיל מורא על הדרך שלי, אף אחד לא יאיים עלי (וכן קבלתי גם איומים) אף אחד לא יפגע בי או במשפחתי".

המנכ"ל אבנר בן אריה

בשיחה עם 'בקיצור' אמר מנכ"ל צוות 3 כי ביומיים האחרונים הוא קיבל פניות לבטל את התביעה כנגד שני התושבים. “נתבקשתי לבטל את התביעה ללשון הרע אך דרשתי התנצלות בפומבי ועד עתה לא קיבלתי שום תגובה על כך. אני מחכה עדיין להתנצלות".

- האם במידה ותקבל התנצלות פומבית אתה תסיר את האיום בתביעה ?

"אחרי ההתנצלות אשקול את צעדי".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?