דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

משבר בטחוני: הקב"ט התפטר - חברת האבטחה נוטשת

השבוע האחרון היה דרמטי בתחום הבטחון ביישוב צור הדסה: ביום חמישי שעבר (18.7) הודיע קב"ט היישוב על התפטרותו, וביום שלישי (23.7) התברר כי חברת השמירה של היישוב מפסיקה את חוזה ההעסקה שלה.

כזכור, בשבועות האחרונים התרבו תלונות של תושבים ביישוב בשל עבירות רכוש שונות (פריצות לכלי רכב, גניבת כלי רכב ופריצות לבתים). על רקע תלונות אלה תקפו תושבים את חברת האבטחה ביישוב 'צוות 3' ואת המשטרה ומתחו עליהן ביקורת חריפה, בטענה שאינן עושות די כדי לעצור את עברייני הרכוש. (בקיצור גיליון 508, "תושבים: מערך האבטחה ביישוב כושל והמשטרה לא מתמודדת עם מכת הגניבות").

הרגשנו סוג של עליהום". מנכ"ל צוות 3, אבנר בן אריה

הלחץ הציבורי ברשתות החברתיות לא נותר בלי תגובה. ביום חמישי נקרא קב"ט היישוב בשנים האחרונות, אבי סטרומזה למשרדה של המנכ"לית, לירז ארז, והיא הודיעה לו כי הוועד מתכוון לפרסם מכרז לתפקיד מנהל תחום הבטחון. בתגובה, הודיע סטרומזה על התפטרותו המיידית. כמה ימים לאחר מכן התברר כי חברת האבטחה צוות 3 הודיעה שהיא מנצלת סעיף בחוזה ההעסקה שלה ובתוך חודש ימים תפסיק להעניק ליישוב שירותי שמירה.

בהודעה שהפיץ ברשתות החברתיות מנכ"ל צוות 3, אבנר בן אריה הוא אמר כי למרות ההצלחה של החברה בהורדת היקף הפשיעה ביישוב הוא החליט להפסיק את החוזה. "תושבי צור הדסה היקרים, צוות 3 מודה לכם על ההזדמנות שניתנה לנו לאבטח את היישוב ולשמור על ביטחונכם. בארבעת השנים האחרונות בהם אנו מלווים אתכם, זכינו לסכל עשרות אירועים ולמנוע פריצות וגניבות תוך שיתוף פעולה מלא עם נציגי היישוב, הרב"ש, מג"ב ומשטרת ישראל”, כתב בן אריה.
בן אריה אמר כי שלושה תושבים בצור הדסה הובילו כנגד צוות 3 מסע הכפשות בפייסבוק ובקבוצות הווטסאפ. “הרעש התקשורתי לא אפשר לנציגנו לבצע את עבודתם על הצד המקצועי ביותר. ערכיה של קבוצת צוות 3 לא אפשרו להנהלת החברה להמשיך בעבודה השוטפת ביישוב, על כן בחרנו לקחת צעד אחורה”.

בשיחה עם 'בקיצור' הודיע אבנר בן אריה כי בכוונת צוות 3 לתבוע את שלושת התושבים שלטענתו אחראיים על הפצת הפרסומים ה"מכפישים" ולדרוש מהם פיצוי על הנזקים החמורים שנגרמו לחברה בגינם. “הרגשנו סוג של עליהום. נתנו לאנשים אלה 24 שעות להתנצל ואנחנו מתכוונים להגיש כנגדם תביעות אישיות. נגרם לנו עוול. 2-3 אנשים הרשו לעצמם להגיד דברים לא בדוקים. אנחנו לא נמצאים במקום שלא רוצים אותנו. היה לנו שיתוף פעולה מלא וטוב עם ועד היישוב. ואנו תובעים את מי שהשמיץ אותנו והביא לסיום הקשר הזה".

יו"ר ועד צור הדסה, יאיר קמייסקי, אמר בתגובה להתפטרות של הקב"ט: "לצור הדסה יש רכז בטחון שוטף (רב"ש) אשר יסייע לוועד באופן חלקי למלא את מקומו של הקב"ט. בתוך כשלושה שבועות ייבחר מנהל תחום בטחון וחירום חדש".

בתגובה להודעת הפרישה של חברת השמירה אמר קמייסקי: “צוות 3 כתבו מה שקרה, נכון מבחינתם. זה מה שקרה פה. כעת אנחנו מחוייבים לצאת למכרז חדש בנושא האבטחה ואני לא יודע אם נקבל משהו טוב יותר. ביישוב הוחלפו עד היום ארבע-חמש חברות שמירה, ובסופו של דבר אנו מקבלים את אותם שומרים".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?