דלג לתוכן העמוד
יום שני, 16 בדצמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

צור הדסה: וילה נמכרה ב-3.9 מיליון שקל

- תקרת זכוכית של עד 4 מיליון שקל לווילות איכותיות. הבית ברחוב קינמון

האם סימני המיתון בשוק הנדל"ן הגיעו לצור הדסה? וילה נאה במקום מעולה נמכרה בשבוע שעבר במחיר של 3.9 מיליון שקל, 5% פחות מהמחיר המבוקש. המתווך בעסקה, רוני אביטן ממשרד נדל"ן טופ בצור הדסה אומר כי יש אווירת האטה בשוק.

הבית שנרכש שייך לבני הזוג יפעת וציון גבאי, נבנה ב-2005 ובו הם גידלו את ארבעת ילדיהם. יפעת, גננת ומורה-עמיתה בבי"ס הדסים, וציון, יזם חברתי ומי ששימש כמנכ"ל בארגונים חברתיים גדולים (על"ם, הקרן לידידות), היו מעורבים בחיי היישוב. ציון שימש חבר ועד, גזבר הוועד ויו"ר הוועד המקומי במשך כמה קדנציות, הוא פעיל מאוד במסגרת הקהילה הרפורמית ביישוב ובשנה האחרונה שימש כיו"ר הנהגת ההורים בתיכון 'אור ברנקו-ויס'.

"אנחנו מאוד אוהבים את צור הדסה, הבית והקהילה, אבל הגענו לגיל שהמקום שבו חיים הנכדים קובע היכן נגור", הסביר השבוע ציון, "שתי הבנות הגדולות שלנו מתגוררות בחיפה, ואנחנו סבא וסבתא מאוד מעורבים, שנוסעים פעמיים בשבוע לצפון, מרחק של שעתיים וחצי נסיעה לכל כיוון. זה מתיש ומעייף. החלטנו להתקרב לנכדים ולעבור לבנימינה".

6 חדרים על 270 מ"ר בנוי. חדר האורחים בבית

הבית של בני הזוג גבאי נמצא בקצה רחוב קינמון שבשכונת הר כתרון ומשקיף על הוואדי שחוצה את היישוב צור הדסה ועל פארק יובל. הבית כולל 6 חדרים, 270 מ"ר, יחידה נפרדת גדולה, מערכת הסקה ומערכות מיזוג בכל החדרים. הבית פינתי, יושב על מגרש בשטח 500 מ"ר, צמוד לשטח ציבורי, ובעל כיוונים מבוקשים. המחיר המבוקש עמד על 4.1 מיליון שקל.

כאמור, מתווך הנדל"ן עליו הוטלה המשימה למכור את הבית הוא רוני אביטן. "לבתים כאלה ובסכומים האלה אין מקום להביא לקוחות מזדמנים", מסביר אביטן, "צריך לקלוע לאופי וסוג האנשים שעבורם הבית הזה הוא בית החלומות. בסך הכל הבאתי שני לקוחות לבית הזה, ושניהם אהבו. הלקוח הראשון הוא תושב צור הדסה שביקש לשדרג מדו-משפחתי לוילה, אך היה צריך להקדים ולמכור את הנכס הקיים שברשותו. ללקוחות השניים הראיתי בית בבר גיורא ולאחר מכן הבאתי אותם לבית הזה – ובמקום הם התאהבו".

על התהליך למכירת הבית מספר ציון גבאי: "רוני חימם לי את הלב, כשהוא הודה לי שבחרתי בו להיות המתווך בעסקה וראה בזה מחמאה. רוני התגלה כאדם מקצועי ונעים, הוא עשה עבודה טובה והביא למימוש העסקה. הקונים לא היו מגיעים אלינו בלעדיו. אנחנו מרוצים מהמחיר שקיבלנו, יש תחושה של מיתון באוויר ונכסים יקרים פחות נמכרים. נראה לנו שמכרנו בתקופה טובה".

אביטן: "אני מאוד שמח שהאנשים הוותיקים בצור הדסה נותנים בי אמון ונותנים לי לטפל בנכסים שלהם. ברחוב קינמון מכרתי שני בתים, האחד של משפחת בן הרוש, שם מכרתי בתקופה קצרה ובמחיר של 4 מיליון שקלים, ועכשיו גם הבית של משפחת גבאי. אלה האנשים האיכותיים והטובים של צור הדסה ולתת להם שירות טוב זה בשבילי הכול".

"יש אווירה של מיתון בשוק". רוני אביטן, נדל"ן טופ

האם הקושי להגיע למחיר המבוקש מרמז על מיתון בשוק הנדל"ן?

"יש אווירה של מיתון בשוק. אני מזהה תקרת זכוכית של עד 4 מיליון שקל לווילות איכותיות".

הרוכשים הם זוג בשנות ה-40 לחייהם, תושבי גבעתיים, הוא קולנוען מפורסם ואיש עסקים, והיא עובדת בכירה במשרד הבריאות.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?