דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 31 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושב צור הדסה חשוד בסחר במרשמי תרופות נרקוטיות

שוטרי משטרת ישראל עצרו ביום חמישי האחרון (21.3) תושב צור הדסה כשברשותו מרשמי תרופות נרקוטיות מזויפים עמם רכש את תרופות ולפי החשד סחר בהן.
לאחרונה הגיע למשטרה מידע מודיעיני, לפיו ישנו אדם הנוהג להגיע לבתי מרקחת באזור מרכז ירושלים כשברשותו מרשמי תרופות נרקוטיות מזויפים על מנת לרכוש אותם.
עם התקדמות הפעילות הסמויה, הצליחו בלשי המשטרה לעצור את החשוד, ליאור תמיר, 42, נשוי ואב לתינוק, המתגורר בצור הדסה. הוא נעצר עם הגעתו לאחד מבתי המרקחת, ובחיפוש שנערך על גופו נתפסו מספר רב של מרשמים החשודים כמזויפים.
מחקירת המשטרה עלה החשד, כי מזה כשנה החשוד מזייף בעצמו את מרשמי התרופות במחשב שבביתו, תוך שהוא משתמש בפרטיהם האישיים של אנשים שונים ושל רופאים מתחום בריאות הנפש, ומזייף את חתימתם. לפי החשד, החשוד רכש את התרופות במטרה לסחור בהן ולספק אותן ללקוחותיו ללא כל צורך במרשם רופא.
החשוד נחקר כאמור במשטרה בחשד לקבלת דבר במרמה, זיוף בכוונה לקבל דבר, התחזות כאדם אחר במטרה להונות ועבירות נוספות. ביום שני (25.3) התקיים דיון בבית המשפט בדרישת המשטרה להאריך את עצרו.

במהלך הדיון טענה המשטרה כי מדובר במי שביצע עבירות זהות בעבר עליהם נדון למאסר על תנאי. לטענת המשטרה, תמיר חשוד בזיוף פרטיהם של שמונה אנשים ובזיוף חתימות של רופאים פסיכיאטריים מכל רחבי הארץ.

בחקירתו במשטרה העיד תמיר כי הוא שואב את פרטי האנשים בהם הוא משתמש ממגוון של מפגשים אקראיים: חוזה שכירות דירה, קבלה מנהג מונית ותיקים אליהם נחשף כחוקר פרטי.

בחיפוש נעשה בדירתו של החשוד ברחוב מבוא הדס בצור הדסה, נמצאו שלושה מחשבים ניידים, קבלות, מרשמים החשודים כמזויפים ופרטים של בתי מרקחת.

"החקירה בתחילתה", אמר נציג המשטרה בבית המשפט, “נכון שהחשוד משתף פעולה, ונכון שהוא הודה בעבירות שיוחסו לו, אבל האדישות שהחשוד מפגין בלקיחת פרטים של אנשים וזיוף מסמכים שלהם...לשם קבלת תרופות פסיכיאטריות... מהווה מסוכנות לו עצמו ולציבור”.

בא כוחו של תמיר טען בבית המשפט כי מדובר ב"אדם קשה יום עם טראומות וטרגדיות נוראיות בחייו שבעקבותיהם נקלע לקשיים" וכי הוא חולה אפילפסיה, אשר עשה את העבירות כדי לקבל תרופות לשימוש עצמי ולא למסחר, והמשך מעצרו מעמיד בסכנה את אשתו והתינוקת העלולים "להיזרק מהדירה".

בתום הדיון הורה בית המשפט להאריך את מעצרו עד ה-27.3.

הערה חשובה: בשלב זה מדובר בחשדות בלבד, הנחקרים על ידי משטרת ישראל. לכל אדם עומדת זכות החפות עד שתוכח אשמתו בבית המשפט. שבועון 'בקיצור' מאחל לחשוד בפרשה להוכיח את חפותו במסגרת החקירה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?