דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

צילום חברתי יטפח תחושת מוגנות

סדנת צילום בת ארבעה מפגשים בנושא מוגנות לבני נוער במושבים כיסלון, נחם וצלפון

אילוסטרציה

מוגנות במוסדות החינוך, מוגנות בקהילה ועכשיו גם מוגנות בצילום. מחלקת נוער ומטה 'מועצה ללא אלימות' במועצה אזורית מטה יהודה מקדמים בימים אלה סדנת צילום חברתי בת ארבעה מפגשים לבני נוער במושבים כיסלון, נחם וצלפון, בסיומה יעצבו המשתתפים תערוכה ייחודית בנושא מוגנות, ובה תמונות שיצלמו בהנחיית נדב אריאל, אמן ומורה בבית הספר לצילום 'מוסררה', צלם מקצועי מוביל תהליכים חברתיים, אשר יעביר את הסדנה ביישובים.

הסדנה תתקיים בקבוצות של עד 15 משתתפים ובמהלכן יערכו בני הנוער היכרות עם עולם הצילום שתכלול רכישת מיומנויות ומושגים יסודיים בצילום, שיתוף במטרות הסדנה ובדגשים החינוכיים והערכיים, הכרת כלי צילום ומונחי צילום, השראה באמצעות דימויים מעולם הצילום החברתי, ראיית הטוב שבאדם, צילום פורטרט משותף של סיטואציות חברתיות, יישום מיומנויות צילום, תרגול עבודה עם פלאשים, צילום בעזרת תאורת פלאשים, עבודה קבוצתית בצילום, התבוננות משותפת בעבודות הצילום שיערכו בני הנוער ועוד.

התכנית החדשה של מחלקת הנוער ו'מועצה ללא אלימות', עונה לשם תמונת מצב, ונועדה להכשיר בני נוער, בעלי תכונות של מנהיגות, כשגרירי קידום אקלים יישובי בטוח ולהוביל פרויקטים למאבק באלימות ובוונדליזם ולהגברת תחושת המוגנות בסביבתם. הסדנה תתמקד בפעולות בנושא מוגנות וכוחה של קבוצה במניעה, ובסיום המפגשים עם הצלם המקצועי חברתי ייצרו המשתתפים תערוכה ישובית ומועצתית הממחישה מהי מוגנות.

"מטה יהודה ממשיכה לקדם פרויקטים חדשניים וייחודיים", נמסר ממטה 'מועצה ללא אלימות', כהמשך לתהליך המוגנות שאנו מובילים בשלוש השנים האחרונות אנו מתחילים בפעילות מניעה וחיזוק תחושת שייכות באמצעות צילום. בני הנוער יעברו פעולות בנושא מוגנות וכוחה של קבוצה במניעה, ייפגשו עם צלם מבית הספר לצילום 'מוסררה' איתו בחרנו לשתף פעולה לאור הניסיון הרב בתחום הצילום, וייצרו תערוכה יישובית ומועצתית הממחישה מה היא מוגנות עבורם. זהו שלב נוסף ומשמעותי בחיזוקה של קהילה בטוחה. הדרך בה אנו מתבוננים על המציאות קובעת כיצד היא תראה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?