דלג לתוכן העמוד
יום שני, 13 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

קבוצת תמיכה לנשים המתמודדות עם סרטן

במטה יהודה פועלים בימים אלה להקמת קבוצת תמיכה למתמודדות עם מחלת הסרטן, כחלק מהרחבת האגף לשירותים חברתיים

במרכז לילד ולמשפחה באגף לשירותים חברתיים במטה יהודה, הודיעו השבוע על הקמת קבוצת תמיכה למתמודדות עם מחלת הסרטן. הרעיון נולד, בין היתר, בעקבות הצורך העולה מהשטח ומתוך רצון להרחיב את שירותי האגף לאוכלוסייה שאינה אוכלוסיית רווחה בהגדרתה.

קבוצת תמיכה הינה שיטת טיפול מקובלת, כאשר המוטיב המרכזי הוא שאנשים בעלי צרכים דומים, יכולים להעניק זה לזה תמיכה הדדית ולסייע בפתרון הדדי של הבעיות. כמו כן, ניתן לקבל תמיכה, חיזוק ותובנות חדשות, באמצעות למידה מהתנסויותיהם של אחרים.

לדברי מנהלת האגף לשירותים חברתיים, דפנה בירן-אשתר, "אנו מקימים את הקבוצה עבור חולות סרטן שעוברות טיפולי כימותרפיה והקרנות ואשר נושאות נטל פיזי ונפשי רב לאורך התהליך. נשות מטה יהודה, אשר נמצאות בתקופת הטיפולים וההחלמה, מוזמנות להצטרף לקבוצה, להתמודד ולגבור על המחלה ביחד".

- מה לגבי גברים?

"יש יתרונות טיפוליים לשיחת נשים על נושא זה. יתכן שבהמשך, אם יעלה הצורך, תהיה הרחבה גם לגברים".

עם פתיחת השירות החדש בוצעו פניות ראשונות מצד נשים שמעוניינות להצטרף לקבוצת התמיכה, אותה תנחה אביבה שביט מקיבוץ צרעה, בעלת ניסיון רב בהנחיית קבוצות. המטרה היא לאפשר לכל אחת מהמתמודדות לספר על עצמה ועל הקשיים שהיא חווה, לצד נקודות החוזק והאור, על מנת להתמודד ולנצח יחד את המחלה.

"מחקרים רבים מעידים על הקשר בין בריאות לשמחה. הקבוצה מוקמת כדי להקל על המתמודדות ולאפשר להן לשתף ולפרוק את המתחים עם נשים שעוברות תהליך דומה", מסרה שביט השבוע.

ראש המועצה, משה דדון, בירך על היוזמה החדשה והשירות הייחודי עבור תושבות מטה יהודה שמתמודדות עם מחלת הסרטן. "השירות הינו חלק מהרחבת פעילות האגף למגזרים נרחבים באוכלוסייה, מתוך מדיניות שמובילה רווחה ואיכות חיים לכל תושב", אמר דדון.

נשים המעוניינות להצטרף לקבוצה, מוזמנות לפנות לרינת בטלפון 9900841 או למזכירות אגף הרווחה בטלפון 9900928/6.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?