דלג לתוכן העמוד
יום שני, 16 בדצמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

קמייסקי: אנו בונים תשתית ניהולית חדשה ליישוב

ועד צור הדסה מתנהל כעת ללא שדרה ניהולית, כך הודה השבוע יו"ר הוועד, יאיר קמייסקי, שהוסיף כי הוא וחברת ועד נוספת עוסקים כיום בניהול היומיומי של עובדי הוועד. עם זאת קמייסקי וסגן ראש המועצה הממונה על צור הדסה, שלומי מגנזי, טוענים כי המהלך לבחירת מנכ"ל יביא לשינוי המיוחל ולהקמת תשתית ניהולית חדשה וטובה יותר לצור הדסה.

השבוע פרסם ועד צור הדסה את המכרז לבחירת מנכ"ל ליישוב. המהלך לבחירת המנכ"ל צפוי להימשך כשלושה חודשים, שבהם ימשיך היישוב להתנהל כשביומיום מפקחים על עובדי הוועד היו"ר, קמייסקי, וסגניתו, דלית רוסו, שניהם נבחרי ציבור מתנדבים.

יאיר קמייסקי

הופתעתם מהפרישה של מזכירת היישוב ועתה לוועד אין מנהל. מתי המצב הזה ישתנה?

"אף אחד לא רצה בפרישתה של לירז. אנחנו החלטנו למנף את הסיטואציה הזו למערכת ניהולית משופרת. בתוך כשלושה חודשים יהיה מנכ"ל ליישוב ולאחריו ייבחרו מנהלי אגפים. זה חלק מהתשתית הניהולית שהיישוב היה צריך להקים לעצמו מזמן. זה ייקח כשנה וצריך להתאזר בסבלנות".

כיצד המועצה מסייעת לכם בהתמודדות עם הקשיים בניהול היישוב?

"אני רואה שינוי ארגוני במועצה. הם מתחילים לעכל מה זה לנהל יישוב בסדר גודל הזה. אני מרגיש שבמועצה מבינים שללא חוקי עזר מתאימים אי אפשר יהיה לנהל את היישוב. יש סגן ראש מועצה שפועל לטובתנו. התחילו לעבוד על ייצור רפרנט בכל אגף לצור הדסה".

איך אתה עונה לתושבים החשים כי הדברים ביישוב מתנהלים באיטיות רבה

"אני הרבה יותר אופטימי מלפני שנה. יש על מה ועם מי לעבוד. יש אופק. בזכות שלומי היום יותר קל. אנו מתמקדים בבניית תשתית ניהולית. זה ייקח שנה, אך בעזרתה נעשה את השינוי המקווה".

סגן ראש המועצה ויו”ר ועד צור הדסה לשעבר, שלומי מגנזי, אמר כי הוא מודע למצוקה הניהולית שבה נמצא הוועד: “יאיר ודלית עושים עבודה מעולה בזמן שהם יכולים לפנות לטובת היישוב. אין יום שבו אנחנו לא מדברים. המועצה זמינה לצור הדסה. רק עכשיו פעלנו כדי לאשר באופן מיידי את מתחם חגיגות יום העצמאות. עם זאת, הבעיות היומיומיות, כגון ניקיון וגינון, הן דבר שהמועצה לא יכולה להיכנס אליו. אני ממליץ לחברי הוועד החדשים להתמקד בעיקר במקום לעסוק בזוטות".

שלומי מגנזי

מה הפתרון למצב הנוכחי?

"הפתרון הוא מינוי מנכ"ל. אני מקווה שזה יוכל לצאת לפועל תוך חודשיים. השלב הבא הוא הקמת מינהלת, שתקבל סמכויות מוגדלות מהמועצה”.

מה קורה עם ההבטחה לאולם הספורט?

"תוך 10-12 חודשים אולם הספורט יהיה מוכן. התקציב הוגדל ל-12.5 מיליון שקלים, אלה כספים שמליאת המועצה כבר אישרה. עבודות התשתית כבר בוצעו ולאחרונה נחתם הסכם עם הקבלן המבצע. זה יהיה אולם רב תכליתי עם אפשרות לקיים בו אירועים והופעות".

מתי נראה תזוזה בנושא המרכז הקהילתי של היישוב?

"הפרויקט הזה סובל מכספים שחסרים או שנעלמו. מדובר בתכנית הכוללת קומת קרקע ובה מרכז חוגים עם בריכה ומלתחות בהיקף של 1000 מ"ר, קומה שנייה שבה יהיה מרכז גדול למוזיקה ולמחול בהיקף של 1000 מ"ר, וקומה שלישית שבה יפעלו מסעדה ובית קפה בשטח של כ-500 מ"ר. אנחנו מקדמים בדיקה של גורם מקצועי להיקף ההשקעה הנדרשת כדי להשלים את הפרויקט. לאחר מכן נצא למכרז BOT – שבו יזם ייקח את הפרויקט, ישלים את העבודה וינהל את המרכז למשך 25-30 שנה. אני מאמין שבעוד שנתיים וחצי-שלוש, הפרויקט יתחיל לפעול".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?