דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 19 באוקטובר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שימושים חורגים במטה יהודה

מטע: צו הריסה וקנס לחריגות בנייה

בעלת נכס בהרחבה של מושב מטע הודתה לאחרונה בביצוע שורה של עבירות בנייה בנכס. במסגרת הסדר טיעון נגזר עליה קנס בסך עשרות אלפי שקלים וצו הריסה.

מכתב האישום עולה כי בין השנים 1991-1993 הגדילה הנאשמת את קומת הכניסה לבית והוסיפה קומה נוספת בשטח כולל של 130 מ"ר וזאת ללא היתר. מאוחר יותר היא פיצלה את המבנה לשתי יחידות דיור ואותן היא השכירה עד שקיבלה צו האוסר זאת במהלך שנת 2017.

במסגרת הסדר טיעון הודתה בעלת הנכס בביצוע העבירות ונגזר עליה קנס של 35 אלף שקל שישולם ב-20 תשלומים שווים וכן צו להריסה תוספות הבנייה בתוך 12 חודשים.

 

מבוא ביתר: בני זוג בנו 355 מ"ר ללא היתר

 

בני זוג תושבי מושב מבוא ביתר (פרטיהם שמורים במערכת) מואשמים על ידי הוועדה המקומית מטה יהודה כי בנו ללא היתר 355 מ"ר ובכך הכפילו שלא כחוק את היקף הבנייה בשטח המגרש שלהם.

מכתב האישום שהוגש לבית המשפט השלום בבית שמש עולה כי בני הזוג מחזיקים במגרש שעליו הוקם בית בהיקף בנייה בהיתר של כ-300 מ"ר. בין השנים 2015-2017 ביצעו בני הזוג עבודות שהגדילו את היקף השטח הבנוי בכ-355 מ"ר לפי הפירוט:

הם פיצלו את קומת הקרקע לשתי יחידות דיור נפרדות, ובנו תוספת בנייה בקומת המרתף בשטח של 75 מ"ר. בנוסף, הקימו שני מחסנים בשטח של 35 מ"ר במגרש. בנוסף, הכשירו שטח של כ-100 מ"ר כחצר המהווה המשך לקומת המרתף. את חלל הגג הם פתחו ובנו בו חדרי אירוח בשטח של 65 מ"ר. בנוסף הם פלשו לשטח פתוח וסיפחו לעצמם כ-80 מ"ר אותם הקיפו בגדר והם משתמשים בשטח כחלק מהגינה הפרטית בביתם.

הוועדה מאשימה את בני הזוג בשורה של עבירות על חוק התכנון והבנייה. המשפט מתנהל בבית המשפט בבית שמש.

 

אשתאול: סגר חניה שלא כחוק

 

תושב אשתאול (פרטיו שמורים במערכת) מתמודד עם כתב אישום הטוען כי ביצע עבירות בנייה במגרש שלו.

מכתב האישום עולה כי במהלך 2019 סגר הנאשם את שטח החניה שלו במגרש בהיקף של 40 מ"ר והקים מבנה עץ המשמש כחניה לרכב וזאת ללא היתר כדין, בנוסף בנה יחידת מגורים נוספת בשטח של כ-45 מ"ר, וכן בריכת שחייה בשטח של כ-22 מ"ר, השתלט על שטח ציבורי פתוח ובנה בו דק בהיקף של כ-50 מ"ר המשמש כחצר למבנה מגורים. בסך הכל טוענת הוועדה המקומית כי ביצע עבירות בנייה ושימוש חורג בהיקף של כ-157 מ"ר.

כתב האישום נדון בבית המשפט בבית שמש.

 

שורש: הגדילו את הבית ב-120 מ"ר

 

בני זוג המתגוררים במושב שורש מואשמים כי הגדילו את הבית שברשותם ב-120 מ"ר וזאת ללא היתר.

מכתב האישום עולה כי החל משנת 2003 ואילך בנו בני הזוג תוספת לקומת המרתף בשטח של 30 מ"ר ומחסן בשטח של כ-10 מ"ר. כמו כן, הם ניתקו בעזרת קיר שטח מקומת המרתף ואותו הפכו ליחידת דיור בשטח של כ-50 מ"ר ואליה צמוד מחסן בשטח של כ-20 מ"ר. מאוחר יותר, הם הקימו מתחת לשטח החניה יחידת דיור בשטח של כ-30 מ"ר.

בני הזוג מואשמים בשימוש במקרקעין ללא היתר ובשימוש אסור במקרקעין. משפטם מתנהל בבית המשפט השלום בבית שמש. 

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?