דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שר החקלאות נטע עץ במחאה נגד הבנייה ב'רכס לבן'

"מי שישלם על התכניות הללו הם הדורות הבאים". שר החקלאות, אלון שוסטר (מימין), ראש המועצה, ניב ויזל (במרכז), וח"כ תהילה פרידמן

ביום שני השבוע אירח ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, את שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר ואת ח"כ תהילה פרידמן לנטוע עץ בשטח של רכס לבן. זאת, במחאה על התכניות להפיכת הריאה הירוקה לשכונת ענק.
ועדת הערר הארצית לתכנון ולבנייה דחתה לפני כשלושה שבועות את ההתנגדויות להקמתן של כ-5300 יחידות דיור על שטח המתפרש על כ-800 דונם באזור המכונה 'רכס לבן'. התכנית המדוברת, שמתוכננת בשטחה השיפוטי של המועצה האזורית מטה יהודה, קודמה במוסדות התכנון בטענה כי מדובר בצורך בהפיכתה ל"קרקע משלימה" לטובת התחדשות עירונית. החלטה זו פוגעת למעשה בניצול שטחים לבנייה בתוך ירושלים לטובת התחדשות עירונית ומהווה למעשה פגיעה בערכי הטבע: עקירתם של אלפי עצים, השפעה על מקורות מעיינות טבעיים, והריסת מקור המחיה של חיות בר, בראשן הצבי הארץ ישראלי.
שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר (כחול-לבן): "העצים הללו, המקשטים את הרי ירושלים, מעניקים גם חמצן נקי וצל בימי שמש לתושבי הבירה, לסביבתה ולמטיילים באזור. חודש שבט, שבו חל ראש השנה לאילנות, הוא עת מצוינת להזכיר שאסור לנו לפגוע בטבע באופן בלתי מידתי, כפי שמבקשת תכנית הבנייה ברכס לבן, לפיה יש לכרות כ-11,000 עצים. מי שישלם על התכניות הללו הם לא רק אנחנו, אוהבי הטבע והסביבה, אלא גם הדורות הבאים, בריבית דריבית. אמשיך לעשות ככל שבסמכותי ובכוחי כדי לשמור על השטחים הפתוחים במדינת ישראל".
גם ח"כ תהילה פרידמן (כחול-לבן) הגיעה לאירוע ונטעה עץ: "ירושלים צריכה דירות, אבל באמצעות התחדשות עירונית ובנייה לגובה ולא באמצעות הרס הריאות הירוקות. בקורונה יותר ויותר אנשים גילו את אוצרות הטבע של רכס לבן, כשחיפשו מקום עם אוויר נקי לטייל בו. אנחנו זקוקים לריאות הירוקות האלה ועכשיו הן זקוקות לנו, שנגן עליהן".
ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "נטיעת עצי פרי בארץ ישראל היא בגדר מצווה והיום אנו מצווים, יותר מתמיד, לשמור על המרחב הכפרי שלנו במועצה האזורית מטה יהודה מפני טעויות תכנון שעלולים לגרום לנזק בלתי הפיך ותפגע במועצה, ביישוביה ובהרי ירושלים - מנכסי צאן הברזל של מטה יהודה. אני מודה לשר החקלאות אלון שוסטר ולח"כ פרידמן, אשר השתתפו היום בטקס הנטיעות ומחזקים את מאבקה של המועצה לשימור צביון רכס לבן. נילחם עד תום נגד מימוש התכנית להקמת שכונת מגורים ברכס לבן".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?