דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 31 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושבים: נתוני המשטרה לא משקפים את היקף הגניבות

 

האם צור הדסה סובלת מהיקף נרחב של גניבות ופריצות או שמדובר בתחושות חסרות ביסוס שמקודמות על ידי פעילים ברשתות החברתיות הפועלות ביישוב?

בצור הדסה ישנן כיום כ-2000 יחידות דיור ויותר מ-10,000 תושבים. במשטרה טוענים, כי היקף עבירות הרכוש ביישוב אינו חריג ומציגים את הנתונים הבאים:

בשנת 2017 נרשמו בצור הדסה 24 אירועים של עבירות רכוש: גניבת רכב - 8, גניבה מרכב – 2, פריצות לבית – 12, פריצה לעסקים -2.

בשנת 2018 נרשמו בצור הדסה 29 אירועים של עבירות רכוש: גניבת רכב -3, גניבת אופנוע -3 , גניבה מרכב – 10, פריצות לבית – 13 ובנוסף 14 מקרים של חשד פריצה לבית. כלומר, בשנה החולפת הייתה ירידה חדה בהיקף גניבות כלי הרכב אך עלייה חדה בהיקף הגניבות מכלי רכב ופריצות לבתים.

הנתונים של הרבעון הראשון של 2019 מציגים את התמונה הבאה: גניבת רכב -1, גניבת אופנוע -1, גניבה מרכב – 1, פריצות לבית – 4. בחישוב שנתי ההיקף של האירועים נותר כמעט ללא שינוי משנה קודמת.

לאחרונה אירעו מספר התפרצויות ברחוב כרכום בשכונת הר כתרון. על רקע זה התנהל ברשתות החברתיות הפועלות ביישוב דיון סוער ובו טענו תושבים כי היישוב סובל ממכת פריצות נרחבת בהרבה ממה שמדווחת המשטרה. חלק מהמשתתפים בדיון טענו כי פרצו לביתם מספר פעמים וכי האירועים הללו כלל אינם מופיעים בסטטיסטיקה המשטרתית.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?