דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 25 בינואר 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אביעזר: הכתובת על הקיר – אנו מפחדים

הפגנה בצומת עציונה בהשתתפות ראש המועצה (במרכז)

המצוקה הביטחונית של יישובי קו התפר במטה יהודה עדיין לא מצאה פתרון משביע רצון. פנייה של תושבים ממושב אביעזר לראש המועצה האזורית, ניב ויזל, מעלה את הבעיה בכל חריפותה.

"ניב ויזל, ראש המועצה, אתה זוכר שעמדת עם תושבי אביעזר בצומת עציונה בחודש מרץ וקראת להגברת הביטחון במועצה? אתה זוכר שרוב התושבים שהגיעו היו ממושב אביעזר? אתה זוכר שהבטחת להילחם עבורנו?", כך פותח המכתב ששלחו תושבי המושב לראש המועצה.

במכתב טוענים התושבים כי מאז ההפגנה בחודש מרץ, חלפו תשעה חודשים אך עדיין הבעיות שהיוו מקור להפגנה לא נפתרו: "באביעזר אין שמירה בלילות וזאת למרות שישנם יישובים במועצה שממשיכים לקבל שמירה כרגיל, כמו כן, לאחרונה החל מבקר במושב סיור ממושב נווה מיכאל (רוגלית) 3 פעמים בלילה וזה לא עונה על הצרכים". 

"הכתובת על הקיר, התושבים מפחדים, אנו תושבי אביעזר מבקשים להחזיר את השמירה לאלתר", מסיימים התושבים את מכתבם לראש המועצה. כזכור, לפני כשנה ההודיעה המשטרה כי על 16 יישובים המוגדרים כיישובי קו תפר במטה יהודה להקצות שומר חמוש נוסף שיתלווה לשומר בשכר קבוע. "לשומר השכיר נדרש לצרף שומר חמוש מטעם היישוב", כתב קצין היישובים בתחנת מטה יהודה, רפ"ק צחי אשכנזי, ונימק את ההנחיה בהוראה של מפקד מרחב ירושלים במג"ב, "לא תתבצע שמירה ביישוב במידה ותנאי זה לא יתקיים".

חבר ועדת הביטחון במושב אביעזר, צחי זנגי, אמר כי בעקבות ההנחיה נוצר מצב שבלילות שבהן מסיבות כאלה ואחרות לא מגיע שומר חמוש נוסף – אז השמירה ביישוב לא מתבצעת כלל. "אנו משתדלים להוציא מדי לילה סיורים של תושבים לא חמושים אך זה קשה לעמוד במשימה הזו מדי לילה", הדגיש זנגי.

ממטה יהודה נמסר בתגובה: "אנו מחויבים להיצמד לתוכנית הביטחון של גורמי הביטחון ומשמר הגבול באזורנו, לפיכך עד סוף השנה המצב יישאר כפי שהיה. החל מינואר 2022 ובהתאם לתפיסת הביטחון של מג"ב נשקול את האפשרויות העומדות בפנינו להרחבת מעטפת הביטחון אל מול האמצעים העומדים לרשותנו. הנהלת המועצה וראש המועצה יקיימו בזמן הקרוב פגישה עם הגורמים הרלוונטיים ועם התושבים על מנת לבחון את האופציות הקיימות למציאת פתרון הולם לכולם".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?