דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 28 בפברואר 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הנדסה קרבית זה הכי, אחי

רון אליאס בן 20 ממושב תעוז אומר כי לפני הגיוס חשש להגיע ליחידה קרבית, אבל היום הוא "מורעל" שעומד להתחיל את קורס הקצינים במסגרת חיל ההנדסה הקרבית.

אליאס , בוגר בי " ס " מתתיהו " ותיכון " ברנקו וייס " בבית שמש , עבר מסע אישי מעורר השראה בכל הקשור לתפקידו הצבאי . לפני שלוש שנים הוא לא רצה להתגייס לקרבי . הוא סיפר ל " בקיצור ", “ לפני הגיוס לא דיבר אלי השירות הצבאי . הייתי ילד מאוד מפונק . לדוגמא , אבא שלי היה קם חצי שעה לפני כדי להדליק לי מזגן , ודוד החשמל דלק כל היום כדי שיהיו לי תמיד מים חמים ".

אך כשהגיע לבסיס הקליטה הוא קיבל הרצאה על חשיבות חיל ההנדסה הקרבית ואמר לעצמו " את המסלול הזה אני מסיים ".

הוא סיים את המסלול המפרך של חיל ההנדסה ולקראת סופו שוכנע על ידי המ " מ שלו לצאת לקורס מ " כים . " פחות התחברתי למדינה יותר לאתגר ולחוויה שצברתי . אבל המ " מ הגיב קשה , ודיבר איתי על החשיבות של התרומה למדינה ".

במהלך קורס המ " כים הוא השתתף עם הפלוגה שלו במבצע " צוק איתן " אותו הוא מתאר כ " תקופה משמעותית עם הרבה חוויות ". במהלך המבצע עסק ב השמדת מנהרות בשדה הקרב , נלחם בעוז רוח וחווה רגעים אמיתיים של גבורה .

אחרי שסיים את הקורס החליט להתמודד עם התפקיד הקשה של מ " כ בפלוגת טירונים . “ הלכתי לתפקיד של מ " כ בפלוגת מסלול . זה תפקיד הכי קשה . עברתי שם ארבעה חודשים מדהימים ".

כיום הוא נמצא לפני תחילת קורס הקצינים וחולם להיות מפקד מחלקת טירונים . יש לו מסר לכל הנערים המתגייסים השבוע ליחידות השונות על החשיבות של שירות משמעותי בצה " ל .

אנחנו מאחלים לו בהצלחה .

 

 

 

 

 

 

 

 

  

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?