דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 ביולי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אתרי טבע מיוחדים ששוקמו

רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), באמצעות הקרן לשמירה על שטחים פתוחים, שותפה בשיקום אקולוגי וסביבתי במגוון אתרים ברחבי הארץ ובהנגשתם לציבור המטיילים והנופשים. הנה כמה אתרים ששווה לבקר במיוחד ופתוחים לציבור ללא תשלום.

יער השלום. צילום: פיתוח מזרח ירושלים

יער השלום - ממוקם בסמוך לטיילת ארמון הנציב, מבנה האו"ם ההיסטורי ושטחים עירוניים בנויים, ונועד להגן על היער באזור בית יערן. היער משתרע על פני 2,000 דונם ובו כמה נקודות תצפית, פעילויות ספורט ופנאי, והוא כולל שבילים, תצפיות נוף, מתחם התארגנות ויציאה לטיולים וסיורים בחיק הטבע, חניון לילה, מתקני נופש פעיל, שולחנות פיקניק, שירותים ותאורה לרווחת הציבור והמטיילים השוהים בו בשעות לילה. הקרן לשמירה על שטחים פתוחים הקצתה כ-4 מיליון שקל לפרויקט.

גבעת תיתורה, צילום: יוסי שוורץ, פיקיוויקי

פארק גבעת התיתורה - פינה מקסימה ומרווחת המתאימה לטיולים וכוללת ארכיאולוגיה. מדובר בפרויקט סביבתי ומורשתי מיוחד אשר ממוקם בגבולה הצפוני של העיר מודיעין  ומשתרע על שטח של כ-540 דונם. ייעודו של הפארק הוא שימור המופע הטבעי הפתוח של גבעת תיתורה והנגשת אתר ארכיאולוגי לציבור. הקרן לשמירה על שטחים פתוחים הקצתה כ-2.5 מיליון שקל לפרויקט ולפארק.

גשר נחל רבה, צילום: אבישי טייכר, פיקיוויקי

נחל רבה - אתר מקסים למטיילים בראש העין המשתרע על שטח של 137 דונם. במסגרת עבודות הפיתוח באמצעות רשות מקרקעי ישראל הושב הנחל לקדמותו. במקום מערכת שבילים, עצי צל ופינות למנוחה, פיקניק ופנאי. רשות מקרקעי ישראל הקצתה לפרויקט כ-720,000 שקל. 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?