דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 22 בספטמבר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

החברה להגנת הטבע: מושב אורה גידר את אתר עין שריג

עבודות גידור באזור עין שריג (צילום: חברה להגנת הטבע)

פעילים להגנת הסביבה ובראשם החברה להגנת הטבע יוצאים כנגד עבודות גידור שמבוצעות בשטחים החקלאיים של מושב אורה באזור מעיין עין שריג. לטענתם, העבודות מבוצעות ללא אישורים, מונעות גישה למטיילים ומסכנות את חיות הבר.

במכתב שנשלח מהחברה להגנת הטבע אל שרת הגנת הסביבה, תמר זנדברג, טוענים רכז שמירת טבע של מחוז ירושלים, מתן נחום, ומנהלת מרכז יונקים, אלה פסטרנק, כי לאחרונה גודרו שטחי משבצת חקלאית של מושב אורה באזור עין שריג, ונחסמה הגישה למעיין, שהוא מקור המים של חיות הבר באזור רכס לבן.

במכתב טוענים השניים, כי אזור עין שריג מהווה צוואר בקבוק במסדרון האקולוגי הארצי והגידור עלול לקטוע לחלוטין את יכולת המעבר של חיות הבר כגון צבי הבר, הצבוע המפוספס, ובע”ח נוספים ולהוות עבורם אף מלכודת מוות.

עוד נטען במכתב כי הגדרות החדשות הקיפו את מעין עין שריג והשאירו שטח צר בלבד למטיילים ולנופשים הרבים שבאים לטבול במעיין, שהינו אחד המעיינות השופעים ביותר ברכס לבן.

על המכתב חתמו גם ארגונים סביבתיים נוספים ובהם "אדם, טבע ודין", “תנו לחיות לחיות" ו"מצילים את הרי ירושלים". לטענתם, עבודות הגידור בוצעו ללא אישורים מתאימים, ללא היתר בנייה ובניגוד לחוק. הם דורשים "לעצור את עבודות הפיתוח המתקיימות בשטח ולהוריד את הגדרות בשטח צוואר הבקבוק לאלתר”.

לא ניתן היה לקבל את תגובת ועד האגודה של מושב אורה.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?