דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 27 בנובמבר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שני מצטייני רמטכ"ל ממטה יהודה

ביום שני האחרון, (03.05.21), נערך טקס מצטייני הרמטכ"ל במילואים. הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, העניק תעודות הצטיינות לקצינים וחיילים מצטיינים במערך המילואים. בטקס הוענקו תעודות הצטיינות ל-40 קצינים וחיילים במערך המילואים מיחידות צה"ל השונות, על תרומתם הבולטת ביחידותיהם ועל היותם דוגמה ומופת בצה"ל. בין המצטיינים גם שני תושבי מטה יהודה.

רב נגד (מיל') עוזי פירו, 64, מנווה אילן, מדריך צניחה בכיר בבית הספר לצניחה מרו"ם, התגייס בינואר 1975 לחטיבת הנח"ל (שבאותה עת היה גדוד 50 "הנח"ל המוצנח”). המ״פ שלו בנח"ל היה בוגי יעלון והוא כיוון אותו להגיע לקורס הדרכת צניחה. מתוך חיבור למקצוע הצניחה, הגיע עוזי לקורס מדריכי צניחה שהסתיים במאי 1976.

מאז משרת עוזי ביחידת צניחה והטסה, תחילה בתפקיד מדריך צניחה קבוצתי של חיילים המגיעים לצנוח בקורס של שבועיים ולאחר מכן הפך להיות מדריך מחלקתי, קצין קרקע, מפקד בשטח, אחראי צניחה במטוס וביצע תפקידים רבים מתוך אהבתו למקצוע הצניחה ולאנשים.

במהלך שירותו ביחידה הצטרפו אליו גם שלושת בניו: רועי, סהר ושניר, שהם כולם כיום אנשי מילואים ביחידה.

המצטיין השני הוא י' בן 47, הגר בקיבוץ במטה יהודה, נשוי ואב לארבעה ילדים (תמונתו אסורה בפרסום). י' משרת כלוחם ובוחן עפר בכיר ביחידה 5700, יה״ק (יחידת הנחתה קדמית), יחידה ייחודית היושבת בבסיס נבטים והינה חלק מכנף 7, כנף כוחות האוויר המיוחדים של חיל האוויר, העוסקת באיתור, הכשרה והפעלה של מנחתים עבור כלי טיס של חיל האוויר בכל מקום בו יש צורך מבצעי עבור צה״ל.

י' אומר: "אני משרת ביחידה הכי טובה בצה"ל. האנשים ביחידה איכותיים ביותר עם רצון ומוטיבציה גבוהה להצליח ולהעביר את הידע לדור הצעיר. המגע הרציף עם השטח מראה את חשיבות הצוות המקצועי ומביא לשיתוף פעולה עם יחידות מיוחדות אחרות. האחריות המוטלת על כתפינו בהצלחת המשימה הן באימונים והן בקרב וגורמת לכולם להבין את חשיבות הביחד והעזרה ההדדית. ההצלחה שלנו היא התחלה טובה לכל ביצוע מיוחד".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?