דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 25 בינואר 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שוב: אי סדרים בבחירות לוועד בתיכון עין נקובא-עין ראפה

המאבק על השליטה בוועדי ההורים של מוסדות החינוך המשותפים לעין נקובא ולעין ראפה החריף השבוע, לאחר שגם הבחירות לוועד ההורים של תיכון "ברנקו וייס עין נקובא-עין ראפה" לא התקיימו בשל אי סדרים חמורים.

כזכור, בשבוע שעבר פירסם "בקיצור" כי קבוצת הורים לתלמידים בבי"ס היסודי ברנקו וייס עין נקובא-עין ראפה טוענת כי בבחירות שנערכו לוועד ההורים, נפלו אי סדרים חמורים, וכי זכות ההצבעה והבחירה החופשית נמנעה מהורים רבים באופן כוחני.

"חוסר הסדר והשמירה התקינה גרמה לכך שאנשים שאין להם כל תפקיד בבית הספר ואינם הורים, נכנסו לבית הספר והשפיעו על תהליך הבחירות באיומים, הפרעה וזיופים ומניעת כניסה של בוחרים לכיתות", נטען במכתב.

בעקבות התלונות החליטו הממונה על המחוז במשרד החינוך, טלי כהן, וראש מינהל החינוך במועצה האזורית מטה יהודה, ניב בר-גיא, לבטל את הבחירות. במכתב שהפיצו בשבוע שעבר נאמר כי הבחירות לא התקיימו לפי הוראות חוזר מנכ"ל וכי הנהגת ההורים הארצית פסלה את התוצאות.

"יש לקיים בחירות חדשות תוך העמדת משקיף מטעם הנהגת ההורים הארצית שילווה את התהליך ויסדיר את הנושא בשקיפות מלאה לטובת ההורים, התלמידים והמוסד החינוכי", נאמר במכתב שהפיצו כהן ובר-גיא. הבחירות החדשות צפויות להתקיים עד סוף חודש נובמבר.

כאמור, ביום ראשון האחרון (21.11) התקיימו הבחירות לוועד ההורים בתיכון "ברנקו וייס עין נקובא-עין ראפה". הבחירות התקיימו בנוכחות של ראש מינהל החינוך, ניב בר-גיא ושל נציג הנהגת ההורים במטה יהודה. במהלך הבחירות האלה שוב היו הפרעות ואי סדרים שבעקבותיהם הוחלט לקיים את הבחירות במועד אחר.

ממטה יהודה נמסר: "המועצה לא ביטלה את הבחירות בתיכון ברנקו וייס עין נקובא עין ראפה. נציג הנהגת הורים יישובית וראש מנהל החינוך נכחו בבחירות. באחת הכיתות עלתה סוגייה הקשורה בחבר ועד מקומי שהציג מועמדות להנהגת הורים וליו"ר. סוגייה זו הובאה לפתחו של ראש מינהל החינוך שהיה במקום ובבירורים שקיים למול הנהגת ההורים הארצית והייעוץ המשפטי, הסתבר שבכדי לדון בסוגייה זו יש להביא את העניין בפני ועדת בוררות של הנהגת הורים ארצית. ההנהגה הציעה להמשיך בקיום הבחירות עם הנציגים, ובמידה ובסופם יהיו עדיין אי הסכמות ניתן יהיה לדון בכך ואם יהיה צורך לקיים הבחירות מחדש. מכיוון שהנושא עורר מחלוקת בין הנציגים השונים שנבחרו בכיתות, חלק מהנציגים סירבו להמשיך בתהליך הבחירות ויצאו מהחדר דבר שהביא לפיזור הציבור. בשום שלב ראש מנהל החינוך לא פסל את הבחירות ולא ביטל את הבחירות!".

במטה יהודה הוסיפו כי דו"ח מפורט לגבי האירועים בבחירות ביה"ס היסודי וביה"ס התיכון נשלח ע"י ראש מינהל החינוך, שהיווה משקיף בבחירות, להנהגת ההורים הארצית.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?