דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 22 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

במועצה מכחישים שהבטיחו אולם ספורט חדש במהלך 2017

לפני כשנה התקיים כנס תושבים במהלכו הבטיחו ויזל ואלירז להקים אולם ספורט בתוך 9 חודשים. השבוע הם הכחישו את הדברים. מאות מתושבי היישוב כבר חתמו על עצומת מחאה

"לא התחייבנו על תאריך להקמת האולם”. מימין לשמאל: ויזל, מגנזי, אלירז

מאות תושבים בצור הדסה חתמו השבוע על עצומת מחאה הקוראת לראשי המועצה האזורית מטה יהודה לקיים את התחייבותם להקים במהלך2017 אולם ספורט חדש ביישוב. בתגובה הכחישו במטה יהודה כי ניתנה התחייבות שכזו וטענו כי האולם נמצא בשלבי ביצוע מתקדמים.

בחודש דצמבר 2016 התקיים כנס התושבים בצור הדסה בנוכחות קהל של כ-200 תושבים. באוויר עמדה אז הדרמה של פרשת "מטה יהודה" וספיחיה, ההחלטה להמשיך את תקופת הרחקתו של ראש המועצה, משה דדון מהמועצה. זמן קצר לפני כן נכנס סגן ראש המועצה, בני אלירז, לתפקידו לאחר שסגן ראש המועצה הקודם, יוסי משה, הודח מתפקידו על ידי מליאת המועצה. הכנס סוקר בהרחבה בשבועון 'בקיצור' (“בשורה לספורטאים: אולם ספורט יוקם בתוך כשנה", 14.12.2016).

יו"ר הוועד המקומי, שלומי מגנזי, כינס את התושבים ואמר, "מדי שבוע עוסקים 2700 ילדים בצור הדסה בפעילות חוגי ספורט...אבל אין להם אולם להתאמן בו. טילפנתי למ"מ ראש המועצה, ניב ויזל, ולסגן ראש המועצה, בני אלירז, ואלה תמכו בקידום הרעיון להקים אולם ספורט רב תכליתי ביישוב, וזאת בהסתמך על תקציב ייעודי שיתקבל ממפעל הפיס”.

מ"מ ראש המועצה, ניב ויזל אמר בכנס: "בעקבות מה שקרה (פרשת מטה יהודה, י.ר.) התכניות להקמת המרכז הקהילתי והבריכה נעצרו ומאז אנו במהלכים להשתחרר מהחוזה עם הקבלן. ניסינו לראות איך אפשר להוציא לפועל את אולם הספורט ואני חושב שב-2017 יהיה פה אולם”.

סגן ראש המועצה, בני אלירז, אמר בכנס כי זו הקמת אולם הספורט היא משימה שיש לקדם, "אני רוצה לראות אולם ספורט קם תוך 7-9 חודשים”. אלירז הוסיף כי במועצה רואים את צור הדסה כיישוב הדגל וכמקור לגאווה.

מאז עברה כבר קרוב לשנה תמימה ואולם הספורט עדיין לא נראה באופק. אחד התושבים המתוסכלים ביישוב, ניר פנסו, פירסם השבוע עצומה ובה קרא לויזל ולאלירז לעמוד בהבטחתם. “בתאריך11 בדצמבר 2016 הופעתם בפני קהל תושבי צור הדסה בבית העם והבטחתם שיוקם אולם ספורט תוך 9 חודשים מקסימום. לא ביקשתם לחשוב, לא הטלתם ספק, לא הסתייגתם. הבטחתם לנו. 9 חודשים עברו מזמן והאולם עוד לא התחיל להיבנות. אין לנו מושג למה בניית האולם מתעכבת. ככל הידוע לנו - התקציב קיים. אם אין ביכולתכם או בכוונתכם להקים אולם ספורט בצור הדסה - הודיעו לנו על כך. ואם יש ביכולתכם או בכוונתכם - אנו דורשים את הקמת האולם המובטח !!”. על העצומה חתמו מאות מתושבי היישוב.

השבוע הכחישו ויזל ואלירז כי הבטיחו אולם בתוך תשעה חודשים. “הבטחתי אולם ואני עומד מאחורי ההבטחה. מעולם לא נתתי לוחות זמנים ונושא האולם בטיפול ובתחילת עבודות. להערכתי, עבודות הפיתוח יתחילו בתוך כחודש. האולם עצמו נבנה במפעל ויוקם באופן טרומי. החברה לפיתוח מטה יהודה מטפלת בזה. הוועד מעודכן”, אמר ויזל.

אלירז טוען כי היה צריך להבין את דבריו באופן מטאפורי: "מבחינתי, נתתי את התשעה חודשים כמטאפורה. זו הייתה מטאפורה להיוולדות של דבר. בקונסטלציה מסויימת זה היה יכול גם לקרות. צריך להבהיר, קום יקום אולם ספורט בצור הדסה. אנחנו מחכים לעוד כמה דברים. בקרוב מאוד אמורים להתחיל לעבוד על הקרקע".

אולם הספורט הרב-תכליתי מתוכנן להכיל 500 כסאות ועלותו הכוללת מוערכת ב-9 מליון שקל. מליאת המועצה האזורית מטה יהודה אישרה את הקמתו.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?