דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 20 באפריל 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אבו גוש: ראש המועצה הנבחר מעוניין בקואליציה רחבה

     ראש המועצה הנכנס של המועצה המקומית אבו גוש, סלים ג'אבר, הודיע כי הוא מעוניין בקואליציה רחבה. עם זאת, ג'אבר דחה מסמך דרישות של קאזם אברהים, לו הוא זקוק כדי להקים קואליציה, בטענה כי מדובר בדרישות מופרזות.

על רקע השמועות כי מתנהל משא ומתן בין סלים ג'אבר לבין קאזם אברהים אמר השבוע סלים: "התחלנו משא ומתן עם סיעות מסוימות ונמשיך לנהל גם כן עם האחרות. אנחנו רוצים לנהל משא ומתן עם כל הסיעות ואני מעוניין שתהיה לי קואליציה מקיר לקיר. הרצון שלי ושל כלל התושבים, הוא מקסימום שיתוף פעולה בין כל הסיעות כי אנחנו מעוניינים לקדם את הכפר תוך הגברת שיתוף פעולה עם כולם".

בתשובה לשאלה האם ישנם עובדים במועצה המקומית שייאלצו לפרוש מתפקידם אמר סלים ג'אבר: “אנחנו דוגלים באיוש המשרות לאנשים הכי מתאימים ובעלי מוטיבציה גדולה. נבדוק את כל העובדים ומי שהוא טוב ומתאים נשמח מאוד שהוא ימשיך לשרת אותנו, ואם מישהו לא מתאים לתפקיד, נשתדל לעזור לו למצוא מקום מתאים יותר לביטוי כישוריו לטובת כלל הציבור".

כזכור, סיעתו של סלים ג'אבר מונה שלושה נציגים במליאה וגם סיעתו של המועמד שהפסיד בבחירות, קאזם אברהים, מונה שלושה נציגים. יחדיו הם מהווים רוב במליאת המועצה.

    אברהים הציג השבוע מסמך ובו פירוט של דרישותיו במסגרת הסכם קואליציוני. המסמך כולל את הסעיפים הבאים: קבלת תפקיד של סגן וממלא מקום ראש המועצה, נציג בוועדה המרחבית לתכנון ובנייה הראל, קבלת תיק הנדסה פיתוח ורישוי עסקים, חלוקה שווה בחברי ועדת הכספים, כל החלטה בנושא מינוי בכירים וסעיפי תקציב תהיה בהסכמה, יו"ר ועדת מכרזים, יו"ר ועדת תמיכה ומלגות ועוד.

-קאזם אברהים, הצבת הרבה דרישות בתחום התכנון והבנייה. מה אתה מתכוון לעשות בתחום זה ?

“הבוחר שנתן בי אמון רוצה לראות אותי במקום משפיע על גורל הכפר. תחום התכנון והבנייה מאוד חשוב בעניין עתיד הכפר, מכאן נובעת החשיבות שלו".

- האם החל כבר מו"מ בינך ולבין ראש המועצה הנבחר ?

"לצערי, ראש המועצה אינו מתנהל לפי כללי המשחק, ההיפך הוא הנכון. הוא ניסה לסגור עניין הקואליציה עם אחד החברים של הסיעה שלי, במקום לקחת את כל הסיעה. צעד זה גרם לנו הרגשה של אי אמון בהתנהלותו. חבל שהוא בחר להתחיל ברגל שמאל. מבחינתי עד לרגע זה אין משא ומתן רציני וכן מצידו”.

 - האם יש בעלי תפקידים במועצה שייאלצו לפרוש ?

"כראש מועצה הייתי מקיים הבטחתי לבוחר ועושה שינוי מהותי וכללי בכל התחומים. כמובן שבעלי תפקידים שמעדו בתפקודם ולא היו יעילים לטובת הכפר והתושבים, היו משלמים את המחיר ובאופן מיידי. לצערי לא נבחרתי לראשות ועל כן אנסה ליישם את העניין הזה מכל מקום אחר אשר אצליח לעשות”.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?