דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 20 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אבו גוש: שלושה מועמדים לראשות המועצה ואפשרות לרביעי

היישוב אבו גוש דרוך לקראת הבחירות למועצה המקומית, אשר לראשונה בתולדות היישוב, יתקיימו כאשר על תפקיד ראש המועצה מתמודדים שלושה מועמדים ואין מועמד מוסכם. ל'בקיצור' נודע כי תושב נוסף ביישוב מתכוון לרוץ ובמידה ויממש את כוונתו, יהיה מדובר על ארבעה מתמודדים.

 

ראש המועצה נוכחי הוא עיסא ג'אבר, 62, שנבחר בבחירות האחרונות לאחר ששימש כמנהל מחלקת החינוך. במהלך הקדנציה האחרונה הוא רשם מספר הישגים ובהם אישור פרויקט מגורים ראשון מסוגו המונה כ-330 יחידות דיור, מתוכן 99 יח"ד הוקצו במסגרת מחיר למשתכן עם עדיפות לבני המקום.

מול עיסא ג'אבר מתייצב סלים ג'אבר, 71, ששימש עד ל-2014 ראש המועצה המקומית במשך שלוש קדנציות. סלים הכריז ב-2014 כי הוא מסיים את תפקידו כראש המועצה ואין בכוונתו לחזור ולהתמודד לקדנציה נוספת, אולם, כך נראה, חזר בו.

המועמדות של סלים ג'אבר מסעירה את הרוחות בקרב משפחת ג'אבר שהיא חמולה גדולה ומרכזית בכפר אבו גוש. בעבר התייחס סלים ג'אבר לנושא דפוסי ההתנהגות החמולתיים בכפר אבו גוש ואמר: "כולנו באבו גוש משפחה אחת שמורכבת מארבע משפחות, אני מרגיש ראש המועצה של כולם. אנחנו בפירוש סלט אחד גדול ואפילו אם תרצה להתרחק אין לך סיכוי כי כולם פה משפחה של כולם".

מול שני המתמודדים מחמולת ג'אבר מתייצב חבר מועצה צעיר, ראיד איברהים, 39, שנודע במהלך הקדנציה כיו"ר האופוזיציה והתנגד לכוונה לשווק את הדירות בשכונה החדשה לכל דורש. "אנחנו לא רוצים פה זרים. לא מתנחלים מקרית ארבע ולא ערבים ממזרח ירושלים. אני לא רוצה שאנשים עם רקע פלילי יבואו לגור פה כי הם לא רצויים בכפרים שלהם. אל תתרשם מהבתים היפים והמכוניות, אנחנו לא אנשים עשירים, אנחנו אנשים פשוטים שאין להם כסף ויש להם כבוד...לא ניתן לזרים להיכנס לאבו גוש".

ל'בקיצור' נודע כי תושב נוסף באבו גוש מתכוון להציג מועמדות לראשות המועצה, אך עדיין לא עשה זאת באופן פומבי. ביישוב ישנם 5300 בעלי זכות הצבעה שיתבקשו בבחירות הקרובות לבחור את ראש המועצה שלהם.

(בהכנת הכתבה השתתף איסמעיל עותמאן)

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?