דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 20 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

באבו גוש זועמים על מעצר אלוף הטקוואנדו הירדני

אלוף הטקוואנדו הירדני, אחמד אבו גוש, נעצר בירדן ונשפט לשישה חודשי מאסר בפועל בשל עבירות פרוצדוראליות. בישוב אבו גוש, אשר בו זוכה האלוף הירדני ובן המשפחה המורחבת לכבוד רב, זועמים על המעצר ומבקשים מהמלך עבדאללה לפעול לשחרורו.
אחמד אבו גוש, 24, הוא בן משפחת אבו גוש המתגוררת בירדן שנים רבות והוא אזרח ירדני. בשנת 2016 הוא ייצג את ירדן באולימפיאדת ריו-דה-ז'ניירו וזכה במדליית זהב בקטגוריית המשקל עד 68 ק"ג בטקוואנדו. הייתה זו מדליית הזהב הראשונה בהיסטוריה בה זכתה הממלכה ההאשמית במשחקים האולימפיים.
אחמד אבו גוש זכה לכבוד רב בירדן, לקבלת פנים מפוארת על ידי המלך עבדאללה ובני משפחת המלוכה וגם היווה מושא לגאווה עבור קרובי משפחתו המתגוררים בישראל בישוב אבו גוש.

לאחר מכן, זכה במדליית ארד באליפות העולם במוג'ו שבדרום קוריאה (עד 68 ק"ג) שהתקיימה ב-2017, ובמדליית כסף באליפות העולם במנצ'סטר שהתקיימה ב-2019 כאשר התחרה בקטגוריית משקל עד 74 ק"ג.

אחמד אבו גוש מקבל את המדליה באולימיפאדת ריו-דה-ז'ניירו, 2016 (צילום: פייסבוק)

מזה כחודש ימים עומד אחמד אבו גוש במרכזה של תעלומה, לאחר שנעצר על ידי משטרת ירדן, זמן קצר לאחר שהודיע על החלטתו להפסיק לייצג את האיגוד שלה. הטענות הרשמיות הן שהוא העלים מידע ומסמכים מהשלטונות בממלכה הירדנית.

בתחילת חודש נובמבר פירסם אבו גוש פוסט בפייסבוק בו הודיע על החלטתו להפסיק לייצג את ירדן. בתגובות של גולשים להודעה נרמז שבכוונת אבו גוש לייצג מדינה אחרת.

הוריו של אבו גוש כתבו בעמוד הפייסבוק שלו: "אין שום סיבה שמערכת המשפט לא תבצע את עבודתה. כולנו בטוחים שהבן שלנו ינוקה מכל אשמה ושהוא לא חטא בשום דבר. הנושא נידון מאז שנת 2019 ואנחנו בטוחים שאין לו יד בדבר. אנחנו מופתעים מכך שמתכחשים לבן שלנו וקוראים להוד מעלתו המלך עבדאללה לנהוג בו בהגינות. הוא זה אשר העיד על נאמנותו ועל מעלותיו. אחמד גאה להתחרות באיגוד תחת ניהולו של הנסיך ראשד. אנו קוראים לא להפיץ שמועות בלתי מבוססות, כל הפרטים יתבררו לאחר החלטת השופט".

ברחבי הממלכה נפוצו שמועות לפיהן נעצר אבו גוש "מסיבות ספורטיביות", דבר אותו מיהרו להכחיש השלטונות. "השמועות האלה אינן נכונות ואין להן שום קשר למציאות", מסר דובר מנהל הביטחון הירדני.

באיגוד הספורט הירדני אמרו בתגובה: "לא נמסר לנו שום דבר באופן רשמי על ההחלטה הזו ואין לנו מידע לגבי הסיבה שעומדת מאחורי זה". מהאיגוד גם נמסר שהם לא היו מסוגלים להיות בקשר עם הספורטאי מאז שהוא נעצר.

מקורבים למשפחה בירדן אמרו בשיחה עם 'בקיצור' כי באיגוד הטקוואנדו הירדני נוצרה אווירה שמטרתה לפגוע באחמד אבו גוש, להתיש אותו ולגרום לו לפרוש, אחרי שגילה על מעשי שחיתות באיגוד.

בשבוע שעבר נגזר דינו על ידי בית המשפט לשישה חודשי מאסר. השמועות על פסק הדין כנגד אבו גוש עוררו זעם בקרב תושבי היישוב אבו גוש, שמחו על הפגיעה בספורטאי שהביא לירדן מדלית זהב והניף את דגלה בכבוד באולימפיאדה.
ראש מועצת אבו גוש, סלים ג'אבר, אמר ל'בקיצור' כי פנה למלך ירדן בבקשה לשחרר את אחמד אבו גוש. “היחסים בין בית המלוכה הירדני לבין משפחת אבו גוש הם יחסים טובים מזה שנים רבות. היו שרים ממשפחת אבו גוש בירדן, שגרירים. אני אישית הייתי כמה פעמים אצל המלך. אנחנו אוהבים את המלך ואת אבא שלו, וקראנו על שם המלך המנוח חוסיין קטע מרחוב השלום, שהוא רחוב ראשי באבו גוש. אנו מקווים כי המלך ייענה לפניות שלנו וישחרר את הגיבור אחמד אבו גוש”.

 

איסמעיל עותמאן

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?