דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

טורניר כדורגל "מסר לשלום" ברחבי צרפת

משלחת כדורגל מאבו גוש ומכבי צרעה במטה יהודה תצא ביום א' לטורניר כדורגל "מסר לשלום" ברחבי צרפת. השבוע התקיים מחנה ופסטיבל כדורגל "ספורט לחיים"

משלחת שחקני כדורגל הכוללת 12 תלמידי כיתות ט' מהמרכז הקהילתי באבו גוש ומכבי צרעה יצאו ביום ראשון לביקור וטורניר כדורגל שימשך חמישה ימים ברחבי צרפת. המשלחת יוצאת במסגרת פעילות משותפת של בני נוער יהודים וערבים מאבו גוש ומקיבוץ צרעה ומטרתה בין השאר לממש ערכים של שיתוף ואחווה. מאיר רוסו, יו"ר המשלחת ומנהל מרכז הגישור הרב תרבותי באבו גוש מסר כי במסגרת הביקור יתקיימו מפגשים חברתיים עם קהילות ובני נוער מכל רחבי צרפת בצד מחנה אימונים וטורניר כדורגל. את הפרויקט, שנמשך ברציפות משנת 2003, מממנים התאחדות הסטודנטים היהודים בצרפת, העמותה למניעת גזענות ועמותת בית אסתר. למשלחת יצטרפו שני המאמנים של אבו גוש: נסים עבדלרחמאן ושל מכבי צרעה: צדקי דזאן. מחמד ג'אבר, מנהל המרכז הקהילתי באבו גוש המלווה את המשלחת אמר כי "חשיבות הביקור והטורניר בצרפת הוא בעידוד פעילות ספורט ומפגשים רב תרבותיים והעברת מסר של חיים בשיתוף פעולה ובהרמוניה תוך קבלת האחר ודחיית הגזענות". זהו פרויקט מוצלח שאנו, תושבי הכפר אבו גוש והמרכז הקהילתי גאים לקדם ולהשתתף בו.

משלחת כדורגל אבו גוש

השבוע התקיים באבו גוש ובקיבוץ צרעה מחנה ופסטיבל כדורגל "ספורט לחיים" בהשתתפות 40 בני נוער מכיתות ה' –ו' מחציתם מהמרכז הקהילתי באבו גוש ומחציתם ממכבי צרעה במטה יהודה. המחנה "ספורט לחיים" התקיים לסירוגין בשני המקומות והתחיל ביום א' בקיבוץ צרעה. ביום שני נמשך האירוע ביום ספורט אתגרי באבו גוש שכלל סנפלינג, רכיבה על אופניים, קליעה למטרה, פיינטבול ולמחרת גם סיור בכפר אבו גוש וארוחה חגיגית במסעדה בכפר. רכז הספורט של המרכז הקהילתי באבו גוש, מחמד סלים ג'בר מסר כי ייחודו של הפרויקט הוא הדגש על משחק הוגן, חברות וקבלת האחר ולשם כך גם כל משחקי הכדורגל ם מתקיימים ללא שופט. הפרויקט בשיתוף משרד התרבות והספורט, יסתיים ביום חמישי במשחקי חצי גמר וגמר ופסטיבל שיתקיים בישוב כאוכב אבולהיג'א ליד כפר מנדא בצפון.

 

גם גיל הזהב במרכז הקהילתי של אבו גוש נהנה מפעילות ייחודית שכללה טיול מאורגן לאנטליה, יום גיבוש שנערך השבוע לפני תחילת הרמדאן בעין חמד ובימים הקרובים מתוכנן גם טיול לצפון הארץ. עיסא ג'בר, ראש המועצה המקומית אבו גוש מסר כי פעילות המרכז הקהילתי לבני הנוער כמו לגיל הזהב פורחת ומתעצמת באופן משמעותי בשנה האחרונה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?