דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 16 ביוני 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

לראשונה: סקר טבע באבו גוש

“אלה הערכים שחשובים לנו". נציגי אבו גוש עם נציגים הגופים הירוקים בכנס

המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע יוזמים סקר טבע מקיף ביישוב אבו גוש במטרה לתעד את שכיות החמדה הטבעיות של היישוב. השבוע (19.3) התקיים מפגש חשיפה לתושבים בנוכחות ראש המועצה סלים ג'בר, הסגנים וחברי המועצה, פעילי ציבור ונציגים של המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע (חל”ט).

“הממצאים מדהימים. יש באבו גוש טבע יוצא מהכלל, גם בחצרות המבנים הישנים, גם באתרים הקדושים וגם בשטחים החקלאיים. יש פה עצים עתיקים, גפנים מיוחדים, צמחי בר וחיות בר", אמר עמיר בלבן מהחל"ט והוסיף, “מצאנו עלייה במספר החזירים, התנים והשפנים – סוגיות שנצטרך לטפל בעתיד".

ראש המועצה, סלים ג'אבר, הביע את שביעות רצונו מעריכת הסקר וציין שתושבי הכפר תמיד השתמשו בצמחיה המקומית לרפואה ולבישול. סגן ראש המועצה, מוסא עבד אלרחמן, הודה למשרד להגנת הסביבה על היוזמה: "זה יתן לנו דחיפה לשמירה על הטבע, אנחנו גדלנו על הטבע ואלה הערכים שחשובים לנו. זה יכול לתת לנו כיוון לשמור על הנקיון והסדר לא לתת לחיות הבר להיכנס לכפר".

במהלך הדיון הבהירו נציגי הגופים הירוקים כי הסקר יאפשר לרשות המקומית להכיר את פינות החמד של הטבע ביישוב ולהתחשב בכך בתוכניות עתידיות.

תושבי אבו גוש מוזמנים להכנס לאתר הסקר mapateva.org.il ולהזין בו מידע על הטבע בכפר. תוצאות הסקר תתפרסמנה בסוף 2019 ותובאנה לידיעת התושבים במפגש מסכם.

 

אסמעיל עותמאן

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?