דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 26 במאי 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נחנך מרכז המבקרים הנוצרי "סאקסום"

מרכז המבקרים "סאקסום" באבו גוש נחנך בשבוע שעבר (7.2) בסמוך לאבו גוש, על הציר המוביל ליישוב נטף. האתר החדש הוא יוזמה של "אופוס דאי", ארגון קתולי נאו-אורתודוקסי בינלאומי המטפח התקדשות דרך העבודה היומיומית, ושוויוניות בכל הנוגע למין, לגזע ולמוצא. מרכזו של הארגון נמצא ברומא.

המבנה החדש נטוע בלב נוף הררי ירוק וקסום ומטרתו להעניק לעולי הרגל הנוצריים, דרך קלה ומודרנית יותר להבנת ההיסטוריה הנוצרית של ארץ הקודש באמצעות טכנולוגיות מולטימדיה חדישות.

בין האטרקציות במרכז המבקרים "סאקסום", שמשמעותו בלטינית "סלע", מפת אבן ענקית ועליה מסלולי המסעות של אברהם אבינו ומשה רבנו, מסכי מגע עם אינפורמציה עדכנית וויזואלית על האתרים המקודשים לנצרות בארץ ישראל. המרכז משמש גם כנקודת מידע עבור שביל Emmaus ומציע קורסים עבור מדריכי טיולים.

שר התיירות יריב לוין וראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל היו אורחי הכבוד בטקס חנוכת המרכז החדש יחד עם נציגים של משרד החוץ, משרד התיירות, קק"ל, אנשי דת וכמורה ומשלחת גדולה מאיטליה.

    בדבריו בטקס אמר השר לוין (בתמונה): "אני מאמין שלמרכז סאקסום יש פוטנציאל למשוך אליו תיירים וצליינים רבים מכל העולם, המחפשים דרך משמעותית ללמוד על ההיסטוריה".

הכניסה למרכז המבקרים סאקסום תהיה חופשית בחודשים הראשונים של הפתיחה, והמרכז יקבל בברכה מבקרים מקומיים. פרטים: 02-622-4100 info@saxum.org

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?