דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

צעיר חשוד בניסיון לבצע פשע שנאה "תג מחיר" באבו גוש

צעיר המתגורר במבשרת ציון חשוד כי ניסה לבצע פשע שנאה "תג מחיר" בכפר אבו גוש, כך עולה מכתב אישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט.

האירוע היה ביום ראשון (5.1.20) בסמוך לשעה 2 לפנות בוקר. הצעיר, דור עובד, 28, הגיע באמצעות אוטובוס קו 115 מירושלים למחלף חמד, והחל לפסוע לכיוון הכפר אבו-גוש ככל הנראה כדי להוציא אל הפועל פעולת "תג מחיר" שעניינה פגיעה ברכוש וריסוס של כתובות מתוך מניע אידאולוגי גזעני של עוינות לציבור הערבי.

לטענת המשטרה, הוא כיבה את מכשיר הפלאפון הסלולרי שהיה ברשותו, וזאת כדי למנוע את האפשרות לאתרו.

מכתב האישום עולה כי הצעיר פסע ברחוב השלום (הרחוב הראשי של אבו גוש) כשהוא נושא מיכל דלק, ובתיק הגב שלו ארוזים: זוג כפפות עבודה, תרסיס צבע אדום, "באף" (מטפחת דמוית חם-צוואר המאפשרת כיסוי הפנים). בתיק צד שהיה ברשותו נמצאו מצית, וגז פלפל. בנוסף, החשוד נשא על גופו, סכין קפיצית בעלת להב באורך 8 ס"מ.

אבו גוש

בשעה 02:15 לערך, הבחין בצעיר קצין הבילוש מפקח א.א., שנסע באותה העת בניידת סמויה בסמוך למחלף עין חמד. אופן הילוכו עורר בו חשד והוא החליט לעכב אותו לחקירה.

מכתב האישום עולה כי שלושה שוטרים הובילו את הנאשם לתחנת המשטרה הראל. בהגיעם לתחנת המשטרה, יצא הצעיר מהרכב והחל לנער פעם אחר פעם את רגלו השמאלית ולסדר מכנסיו, וזאת עד שהצליח להפיל את הסכין שהסליק על גופו לקרקע, בכוונה להעלימו ולמנוע מהשוטרים לתפוס את הסכין שברשותו. לאור החשדות החמורים הוחלט לעצור אותו עד להגשת כתב אישום.

הצעיר הועמד לדין באשמת ניסיון להשחית פני מקרקעין מתוך מניע של רדיפה, השפלה, ביזוי, גילוי איבה, עוינות או אלימות, או גרימת מדנים כלפי ציבור או חלקים של האוכלוסייה, והכל בשל צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני, ובאשמת החזקת סכין שלא כדין וניסיון לשבש הליכי משפט.

מדף הפייסבוק של דור עובד עולה כי הוא מטיף ל"מוות למחבלים" לשנאת "שמאלנים" וכי בעבר ריצה מעצר בית ונחסם לתגובות על ידי פייסבוק.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?