דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ראש הממשלה באבו גוש: תושבי ישראל הערבים - מפלגת השלטון רוצה אתכם

"כמו שמיגרנו את כנופיות פשע ביישובים היהודים כך נמגר את הפשיעה ביישובים הערבים", אמר ראש הממשלה בביקור באבו גוש

                                          

"אני אומר לאחינו ואחיותינו הערבים תושבי ישראל, נגמר העידן שאתם הולכים אחרי המפלגות שלא נתנו כלום, הגיע הזמן ללכת למפלגת השלטון שרוצה אתכם ורוצה לעבוד יחד אתכם...אני מבקש שתבואו ותביאו, תבואו להצביע ליכוד ותביאו אתכם אנשים שיצביעו ליכוד...", כך אמר ראש הממשלה בנימין (ביבי) נתניהו בביקור שערך השבוע ביישוב אבו גוש לקול תשואות הנוכחים.

ראש הממשלה ומנהיג מפלגת ה"ליכוד" הגיע לאבו גוש כחלק ממסע הבחירות המאומץ שבו פתח הכולל גם ניסיון לגייס תמיכה בקרב הציבור הערבי ולנגוס נתח מהמפלגות הערביות. יחד איתו התייצבו באבו גוש גם השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, והשר צחי הנגבי.

את ראש הממשלה קיבל ראש המועצה המקומית, סלים ג'אבר, אשר לאחרונה התראיין באחד מערוצי הטלוויזיה והביע תמיכה בלתי מסויגת בראש הממשלה, ואף המליץ לתושבי ישראל להפוך את בנימין נתניהו ל"מלך", כדי להודות לו על הישגיו. לצד ג'אבר נכחו באירוע גם ראשי הרשויות האחרים בסובב ירושלים ובהם ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל וראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון.

ראש הממשלה התחיל את הביקור במרפאה המקומית של אבו גוש ובירך את התושבים שהגיעו להתחסן. "פגשתי פה את האחות ילנה, שמחסנת את האזרח ג’אבר. זה סיפור ההצלחה של מדינת ישראל. לכו להתחסן!", אמר ביבי והוסיף, "קודם מתחסנים ואח״כ מנגבים חומוס".

לאחר מכן התארח ראש הממשלה בביתו של ראש המועצה סלים ג'אבר שבו השתתפו נכבדי היישוב וניצל את המפגש לנאום בחירות שוטף ורהוט.

ראש הממשלה התעלם מהקשיים המלווים את הממשלות שהקים בשלוש השנים האחרונות, נמנע מלהתייחס לתיקים הפליליים שתלויים ועומדים נגדו, לא הזכיר במילה את העובדה שבמשך יותר משנתיים הוא מונע אישור של תקציב מדינה (דבר המקשה מאוד על הרשויות המקומיות), ושבמשך השנתיים הללו הוא מנע מינוי של מפכ"ל למשטרת ישראל ומנע מינוי של פרקליט מדינה ואת הסיבות שישראל הולכת בתוך פחות משלוש שנים לסיבוב בחירות רביעי במספר. הוא גם לא התייחס לטיפול הממשלה בראשותו במגפת הקורונה וגם לא לקשיים של המגזר העסקי, אשר הוחמרו לנוכח הסגרים הרבים והמגבלות השונות, אשר זכו לאכיפה סלקטיבית על ידי הרשויות.

אם להתייחס לנאומו של ראש הממשלה, המצב בישראל מעולם לא היה טוב יותר. הוא הודה לשר אוחנה על הפעילות שלו למיגור הפשיעה במגזר הערבי והודה לשר הנגבי על פעילותו הרבה לקידום השלום עם מדינות ערב. הוא בירך את מועמד הליכוד לכנסת, אמיר זועבי, והבטיח כי הוא יהיה חבר בכנסת הקרובה.

                                         

 

על הקשר שלו עם אבו גוש סיפר ראש הממשלה: "הייתי פה מאז שאני ילד. היינו נוסעים בכביש הישן לירושלים. יום אחד אבא שלי נהג במכונית, היה יום חורף קר והייתי עם כל אחי ואמי, והמכונית נתקעה בדיוק ליד משטרת אבו גוש. לא יכולנו לצאת, ומי חילץ אותנו? תושב אבו גוש. אחר כך, הייתי בא לאבו גוש כל הזמן. אתם זוכרים, יש פיתול בכביש הישן ויש פיתוי של בתי קפה ושל מסעדות, איזה דבר יפה הקמתם פה...".

"שמעתי על הבעיות בכבישים ושמעתי על הבעיה של החשמל", המשיך ראש הממשלה בדבריו לנוכחים, "אבל בעיקר מה שצריך זה שוויון הזדמנויות. אני רואה את הילדה הקטנה הזו, שאבא שלה מתחסן...היא והאחים שלה צריכים לקבל את אותן הזדמנויות שכל ילד וילדה מקבלים בישראל. בין 2010 לבין 2021 השקענו במגזר הערבי 21 מיליארד שקל בתשתיות רווחה וחינוך. זו האמונה שירשתי מאבי, שירש אותה ממורו ורבו, זאב ז'בוטינסקי, שיש שוויון הזדמנויות...באנו לסגור את הפערים הללו".

בהתייחסו להשתוללות הפשיעה והאלימות במגזר הערבי ולעלייה החדה בהיקף הרציחות, אירועי הירי ותחושת חוסר הביטחון ביישובים הערביים, אמר ראש הממשלה: "מאז שהגעתי לראשות הממשלה בנינו תשע תחנות משטרה...כמו שמיגרנו את כנופיות פשע ביישובים היהודים כך נמגר את הפשיעה ביישובים הערבים. שוטרים יהודים וערבים כאחד יהיו באגף סי"ף החדש שהקמנו. מגיע לילדה לצאת מהבית ושאימא שלה לא תדאג, אלה לא מלים, אנחנו באים עם קבלות ועם השקעות של מיליארדים".

בהתייחסו למערכת היחסים שבין הציבור הערבי לציבור היהודי אמר ראש הממשלה: "ארבעה הסכמי שלום היסטוריים הבאנו למדינת ישראל, מי ימשיך את את זה? רק אנחנו. הנבחרת הפנטסטית הזו של הליכוד בהנהגתי, רק אנחנו מחוייבים לחולל שינוי. השינוי ההיסטורי הכי גדול זה לא רק השלום בין מדינת היהודים למדינות ערב אלא הקשר בין היהודים לערבים בתוך ישראל. זה השינוי הגדול, שינוי ענק. אני אומר לאחינו ואחיותינו הערבים תושבי ישראל, נגמר העידן שאתם הולכים אחרי המפלגות שלא נתנו כלום. זה הזמן ללכת למפלגת השלטון שרוצה אתכם ורוצה לעבוד יחד אתכם, כדי שהילד הזה והילדה הזו יהיו חלק מסיפור ההצלחה של ישראל. אני מבקש שתבואו ותביאו: תבואו להצביע ליכוד ותביאו אתכם אנשים שיצביעו ליכוד, וגם שהצעירים ילכו להתחסן. אחרי הניצחון הגדול בעוד שבועיים נחגוג את הניצחון".

דבריו של ראש הממשלה התקבלו בתשואות של הנוכחים ובקריאות תמיכה ב"אבו יאיר".

 

(השתתף בהכנת הידיעה – איסמעיל עותמאן)

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?