דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 31 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ראש מועצת אבו גוש: ירי בחתונות זה מנהג ברברי

ירי באקדח (אילוסטרציה)

ראש המועצה המקומית אבו גוש, סלים ג'אבר, תקף בחריפות את המנהג של ירי בחתונות וכינה אותו "מנהג ברברי שלא מתאים לזמננו". ג'אבר התייחס לאירוע ירי שהתרחש בחתונה שהתקיימה ביישוב אבו גוש ביום חמישי האחרון (3.10) ובמהלכו נעצרו שני חשודים.

ממשטרת ישראל נמסר כי ביום חמישי בשעות הלילה, הוזעקו שוטרים לחתונה שהתקיימה ביישוב אבו גוש, לאחר תלונות שהגיעו למוקד המשטרתי על קולות ירי שנשמעו מהמקום. תושבים דיווחו על קולות פיצוץ של זיקוקים ולאחריהם קולות ירי מאקדחים.

השוטרים איתרו שני משתתפים, כבני 20-30, ועצרו אותם בחשד לירי מנשק חם שלא כדין. החשודים הובאו ביום שישי (4.10) בפני בית משפט השלום בירושלים, ששחרר אותם למעצר בית בתנאים מגבילים.

"הכרזנו שאסור לירות באירועים". סלים ג'אבר

ראש המועצה המקומית באבו גוש, סלים ג'אבר, אמר בתגובה: “אני מכיר את אבא של החתן והוא נגד הירי. הכרזנו שאסור לירות באירועים ואנחנו לא מסכימים שיירו. החתן הוא רופא בכיר בבי"ח הדסה, הוא לא אוהב את הירי ולא משפחתו. זה ברברי ולא מכובד. אנחנו במאה ה-21 – וזה לא מתאים".

ג'אבר אמר כי מי שיורים באירועי שמחה הם לעתים מי שמבקשים להפריע לשמחה ולשבש את האירוע ושיבח את עבודת המשטרה: “יש אנשים שיורים במכוון כדי לקלקל את האירוע. המשטרה רוצה לעשות את עבודתה ורוצה שאבו גוש תהווה דוגמא לאופן שבו חיים ערבים במדינת ישראל, בלי בלגן, בלי ירי, בלי אלימות ובלי עבריינות – אני מכבד את מה שעושה המשטרה”.

תושבים באבו גוש אמרו כי הופתעו לשמוע את קולות הירי, וזאת לאחר שבתקופה האחרונה המנהג נעלם לחלוטין. גורמים ביישוב התריעו מפני נשק לא חוקי שמוחזק על ידי תושבים שונים וקראו למשטרה לאתר את העבריינים ולפעול להחרמת הנשק.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?