דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 במרץ 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שמונה תושבי אבו גוש חשודים בהצתת רכב על רקע סכסוך בכביש

 

כתב אישום כנגד שמונה תושבי אבו גוש החשודים כי הציתו רכבו של תושב הכפר ונמלטו. מפרטי החקירה עולה חשד שאחד החשודים אף הצית עצמו 'בטעות' בזמן ביצוע העבירה ולאחר מכן נמלט לשטחי יו"ש.

האירוע היה בחודש פברואר. תושב אבו גוש התלונן במשטרה שאלמונים הציתו את רכבו בשעת לילה ונמלטו מהמקום.

חוקרים ואנשי המעבדה לזיהוי פלילי של משטרת ישראל שהגיעו למקום, פתחו בחקירה תוך איסוף ראיות וממצאים ושימוש באמצעים טכנולוגיים ששולבו במאמצי מודיעין, וכבר בשלב הראשוני עלה חשד כי ההצתה בוצעה על רקע סכסוך בכביש בין בעל הרכב לאדם אחר תושב המקום.

חקירת המשטרה הועלתה זהותם של חמישה חשודים (תושבי אבו גוש בשנות 20-30). ארבעה מהם נעצרו ונחקרו במשטרה, כאשר החשוד העיקרי בהצתה, שככל הנראה הצית עצמו 'בטעות' עת ביצוע העבירה, נמלט לעיר רמאללה והסתתר שם, עפ"י החשד, עד שיחלים מהכוויות שעל גופו.

עם התקדמות חקירת המשטרה, עלו זהותם של שלושה חשודים נוספים, שעפ"י החשד סייעו לחשוד העיקרי בהימלטותו לשטחים והסתרתו. גם הם נעצרו ונחקרו במשטרה בחשד למיוחס להם.

בתאריך 19.6.18, לאחר מספר פעולות שערכו חוקרי המשטרה, נעצר החשוד העיקרי (24) כאשר על גופו סימני החלמה ככל הנראה כתוצאה מהכוויות, יחד עם שניים מהחשודים האחרים. מעצרם הוארך ע"י בית המשפט, והפרקליטות עומדת להגיש כתב אישום נגדם באשר לעבירות ההצתה ועבירות נוספות המיוחסות להם.

במשטרה ציינו, משטרת ישראל תמשיך לפעול ולחקור כל דיווח, ובייחוד בעבירות המהוות פגיעה ישירה באזרח שומר החוק, זאת במשטרה להגיע לחקר האמת, להגיע אל החשודים בכל עת ובכל מקום ולהביאם לדין בגין מעשיהם. "כתב האישום הנו תוצר של פעילותה הנחושה והבלתי מתפשרת של משטרת ישראל כנגד עבריינים הפועלים באלימות, איומים או הפחדה של אזרחים שומרי החוק, ותפעל בכל הכלים העומדים לרשותה במטרה ל'שים ידה' על אותם חשודים, להביאם לדין בגין מעשיהם ולוודא שמקרים אלו לא יתרחשו בשנית", נמסר מהמשטרה.

תמונת הרכב השרוף (צילום: דוברות המשטרה)

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?