דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושבי הכפר אבו גוש על 15 מסעדותיו ואתרי התיירות שבכפר נערכים לקליטת אלפי מבקרים במהלך חג הפסח

תושבי הכפר אבו גוש מצפים גם הם לחג הפסח. ימות החג הופכים את הכפר למרכז ביקורים של כל תושבי האזור. האטרקציה המרכזית היא כמובן 15 המסעדות הפזורות ברחבי הכפר ומציעים אוכל נהדר וטעים שניחוחותיו מיתמרים אל על. במסעדות רבות תוכלו למצוא מצות כשרות בצד הפיתות והאש תנור, חומוס כשר ויתר התבשילים שבזכותם הפך הכפר אבו גוש למרכז קולינרי במיוחד בשבתות וחגים.

הכפר אבו גוש

אך לא רק אוכל נהדר תמצאו בכפר אבו גוש. עיסא ג'בר, ראש המועצה המקומית אבו גוש מסר כי תושבי אבו גוש, כמנהגם בקודש, פותחים במהלך החג את ליבם, ביתם וחצרותיהם לאורחים המגיעים לכפר ומשתוקקים להנחיל למבקרים את אמונתם ואורח חייהם הדוגל בשלום, דו קיום וסובלנות. לדבריו בכפר אבו גוש מתגוררים כיום עשרות משפחות יהודיות וצעירים ישראלים רבים המשכירים יחידות דיור ולפיכך קיימת בכפר אווירה חגיגית ותחושת חג ודו קיום אמיתי. ג'בר מסר כי השבוע  התקשר לעמיתיו ראשי הישובים הסמוכים במבשרת, בהר אדר ובישובי מטה יהודה, ואיחל להם ולתושבי הישובים בהם ברכת חג שמח ואף הזמינם להתארח באבו גוש.

אבו גוש

בצד המסעדות הרבות, ממליצים מדריכי התיירים בכפר, למבקרים שיגיעו במהלך החג לטייל בין הבתים בחצרות וברחובות הכפר אבו גוש, לבקר במסגד המרהיב החדש שנבנה ונחנך באחרונה, לבקר גם בכנסיית "גבירתנו של ארון הברית" עם הפסל הענק של מרים אוחזת בישו, לא לפסוח על ביקור במנזר הבנדיקטי היפיפה בלב הכפר וסיפורו המרגש של האב אוליביה, נזיר צרפתי הדובר עברית רהוטה ובין לבין ניתן לבקר בחנויות רהיטים מיד שנייה דוגמת ערבסק, בגלריות, במשתלות הפזורות בכפר, בשתי המאפיות במרכז הכפר, בחנויות הממתקים וביתר האטרקציות בכפר אבו גוש שלכבודכם עוטף עצמו באווירת חג.

אבו גוש

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?