דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 25 בפברואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אביעזר: המשטרה פוגעת בשמירה ביישוב

בעבר ספג המושב שני פיגועים. כביש הכניסה למושב אביעזר

התמרמרות במושב אביעזר שבעמק האלה בעקבות הודעת המשטרה כי על המושב להקצות שומר חמוש נוסף שיתלווה לשומר בשכר הקבוע. במושב טוענים כי הודעת המשטרה הגיעה במפתיע, בלא התראה מראש ובלא לתת זמן מספיק להתכונן לשינוי.

ההנחיה המפתיעה הגיעה לוועד המקומי של מושב אביעזר לפני כשבועיים כשהיא נושאת עליה את התאריך 21.12.2020 . מלשון המכתב עולה כי במרחב משטרת מטה יהודה ישנם 16 יישובים המוגדרים כיישובי קו תפר, וככאלה זכאים לשומר לילה בשכר במימון המשרד לביטחון פנים.

"לשומר השכיר נדרש לצרף שומר חמוש מטעם היישוב", כתב קצין היישובים בתחנת מטה יהודה, רפ"ק צחי אשכנזי ונימק את ההנחיה בהוראה של מפקד מרחב ירושלים במג"ב, “לא תתבצע שמירה ביישוב במידה ותנאי זה לא יתקיים".

חבר ועדת הביטחון במושב אביעזר, צחי זנגי, אמר כי ההנחיה הגיעה במפתיע ולא אפשרה זמן להתארגנות. “אנחנו מושב שנמצא על קו תפר והיו בו שני פיגועים בעבר. השמירה במושב התבצעה עד עתה בליווי של אחד התושבים. אין לנו אפשרות להכשיר כל תושב לשאת נשק ועלינו להתארגן לצורך זה. ההנחיה אומרת בעצם שלא תהיה שמירה ביישוב ללא תושב חמוש", ציין זנגי. ועד המושב פנה לגורמים שונים על מנת לנסות ולשנות את רוע הגזירה.

מדוברות מג"ב נמסר כי מדובר בהחלטה מבצעית.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?