דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 28 בפברואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בעל נחלה באבן ספיר: הפרקליטות מפעילה אכיפה בררנית

מושב אבן ספיר

בכתב אישום שהוגש על ידי פרקליטות המדינה כנגד בעל נחלה במושב אבן ספיר (שמו שמור במערכת) נטען כי לאחר הליכים משפטיים שהתנהלו בשנים 2013-2015 , נתן בשנת 2016 בית המשפט הארכה לביצוע צו הריסה וצו איסור שימוש על מבנים בנחלה עד סוף שנת 2016, אך בעל הנחלה לא קיים את הצווים וכי בנוסף הוא עושה שימוש חורג במבנים שנבנו ללא היתר ובשטח החקלאי.

במסגרת האישום נכלל מבנה בהיקף כולל של 1200 מ"ר המחולק לחמישה חלקים ובהם שני לולים לשעבר שעל גגם הורכבה מערכת פוטו-וולטאית, ושלושה מבנים שהוקמו ללא היתר. בנוסף לכך, מבנה בהיקף של 50 מ"ר ומשטח אספלט בשטח של 1600 מ"ר שנבנו ללא היתר.

לטענת בעל הנחלה המבנים נשואי התביעה הוקמו בשנות ה-50 בהתאם לאישור הסוכנות היהודית ולא חל עליהם צו הריסה אלא צו איסור שימוש. לדבריו, במהלך ההקמה של המערכות הפוטו-וולטאיות נעשו בדיקות מול הוועדה המקומית מטה יהודה והמערכות קיבלו אישור.

בנוסף טען בעל הנחלה כי מופעלת כלפיו אכיפה בררנית: "הם לא מבקשים הריסה לגבי לולים אחרים באבן ספיר. מידיעה אישית אין מבנה אחד כזה שנהרס. לכן הגשתי במסגרת המענה שלי שיתנו עוד דוגמאות למבנה אחד...אני מבקש לקבל דוגמה של מקרה אחד שהרסו לול באבן ספיר".

נציג המדינה טען בתגובה כי הוא זוכר מקרים שבהם בוצעו צווי הריסה: "אני יכול לומר לבית משפט אני זוכר שני תיקים במושב אבן ספיר ואני זוכר עוד 3 או 4 שאני בעצמי ניהלתי במושב אבן ספיר ומושבים דומים...”, הוא ביקש לדחות את טענת בעל הנחלה על הסף.
בעל הנחלה הציע שבית המשפט יערוך סיור במושבים אבן ספיר, אורה ועמינדב ויווכח כי לא היה מבנה לול אחד שבוצע כנגדו צו הריסה. בתגובה ענה נציג הפרקליטות כי בתוך שבועיים ישיב בכתב האם היה מקרה שהרסו לול במושב אבן ספיר.

הדיון מתנהל בבית המשפט השלום בבית שמש.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?