דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 11 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עובד עיריית ירושלים חשוד בהצתת כלי הרכב באבן ספיר

ההצתה באבן ספיר (צילום: דוברות כיבוי והצלה)

התקדמות בחקירת פרשת ההצתה של שלושה כלי רכב במושב אבן ספיר בסמוך לביתו של מנהל אגף התברואה בעיריית ירושלים, גילי גורני. השבוע הגישה המשטרה הצהרת תובע כנגד תושב ירושלים בחשד שהצית את כלי הרכב ומעצרו הוארך.

כזכור, בלילה שבין שני לשלישי (23-24.9) סמוך לחצות (שעה 00:40) הוזנקו שלושה צוותי כיבוי והצלה למושב אבן ספיר בעקבות דיווח על שלושה כלי רכב שעלו באש. לוחמי האש השתלטו במהירות על הלהבות, כיבו את כלי הרכב הבוערים, ומנעו את התפשטות האש לבתים וכלי רכב סמוכים. מחקירה של חוקרי הכבאות עולה, כי השריפה החלה, ככל הנראה, כתוצאה מהצתה של כלי הרכב והמסקנות הועברו לידי משטרת ישראל.

בבדיקה התברר כי כלי הרכב שייכים לגורני וכי לאחרונה החלו לקדם בעירייה מהלך להפרטת שירותי הטאטוא, במסגרת זו צפויים להיות מפוטרים עובדים באגף התברואה.
החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של המשטרה, אשר החלה לאסוף מגוון ממצאים וראיות. לפני כשבועיים עצרה היחידה שני חשודים, האחד תושב מודיעין, 51, והשני תושב ירושלים. השניים נחקרו בחשד להצתה וקשירת קשר לביצוע פשע.

בתום שלב החקירה הוגשה הצהרת תובע כנגד אחד החשודים, ראם שבתאי, עובד באגף התברואה של עיריית ירושלים, בן 36. לפי החשד באותו לילה הוא הגיע למושב כשהוא רוכב על אופנוע, הצית את הרכבים באמצעות חומר דליק ונמלט מהמקום. כאמור, מעצרו הוארך עד לתאריך 3.11.19, בו צפויה הפרקליטות להגיש נגדו את כתב האישום.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?