דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 18 ביולי 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אדריכל מעין נקובא נעצר בחשד לזיוף תכניות בנייה

חתימה על שטר (אילוסטרציה)

עשרות מבנים ביישובים עין נקובא, עין ראפה, אבו גוש  ויישובים אחרים במטה יהודה עשויים להימצא בסכנת פינוי, קריסה או הריסה, כך עולה מתוצאות חקירה סמויה של משטרת ישראל, שבמהלכה נחשף חשד לעבירות זיוף חמורות שבוצעו ע"י אדריכל מוסמך בתכניות בנייה הובאו לאישור.

במהלך התקופה האחרונה מנהלים חוקרי ההונאה של המשטרה חקירה סמויה בעקבות מידע שהתקבל אודות תכניות אדריכלות שהוגשו לאישור בוועדה המקומית לתכנון ובנייה במטה יהודה ובוועדות מקומיות נוספות במטרה לקבל היתרי בניה ועליהן מופיעות חותמות מהנדס מזויפות.

אתמול בבוקר (4.2.2019) עצרו חוקרי המשטרה את החשוד בשנות ה 30 תושב עין נקובא והוא נחקר בשעה זו בחשד לזיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד והפרת אמונים של עובד ציבור. בהמשך יוחלט באם יובא לדיון בהארכת מעצרו.

לדברי המשטרה, במהלך החקירה הסמויה התבהר אופן ביצוע העבירה: האדריכל החשוד הגיש בקשות להיתרי בניה לוועדות המקומיות לתו"ב באזור סובב ירושלים, כאשר חתימותיהם של המהנדסים, המהוות חלק משמעותי בתהליך אישור המבנים, מזויפות, ובפועל אותם מהנדסים מעולם לא התקשרו עם אותו אדריכל או חתמו על תכניותיו.

בחקירה אותרו כ-32 היתרי בניה עבור 64 יחידות דיור שלפי החשד אושרו בדרך שאינה חוקית, במועצה האזורית מטה יהודה. שווי הנכסים מוערך במאות מיליוני שקלים. לטענת המשטרה, האדריכל הגיש עוד עשרות בקשות להיתרי בניה באותה שיטה על סמך חתימות מזויפות, ואלו עדיין ממתינות לאישור לפני קבלת היתרי בנייה.

בשלב זה פנו החוקרים למהנדסים וביקשו מהם לערוך בדיקות שונות למבנים שכבר הוקמו במטרה לבדוק האם הם מהווים סכנה לאלו המתגוררים בהם ולציבור. במשטרה מדגישים כי ייתכן שחלק מהמבנים יפונו או יעמדו בפני צווי הריסה.

במשטרה ציינו, עבירות של זיוף ומרמה הנוגעת לאישור מבנים טומנת בחובה סכנה מידית ומממשית למתגוררים, המשתמשים במבנים ולציבור הכללי, וכנגד עבריינים אלו הפועלים בעורמה ומסכנים את שלום הציבור נפעל על מנת להפסיק את פעילותם ולהגיע לחקר האמת בכל הכלים ולהביאם לדין בגין מעשיהם.

הערה חשובה: בשלב זה מדובר בחשדות בלבד,  הנחקרים על ידי משטרת ישראל. לכל אדם עומדת זכות החפות עד שתוכח אשמתו בבית המשפט. שבועון "בקיצור" מאחל לחשודים בפרשה להוכיח את חפותם במסגרת החקירה. 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?